İngiliz finans devi, 3 altcoin’i liste dışı etti

Popüler dijital bankacılık uygulaması olan Revolut, SEC’nin yatırım sözleşmesi olduğunu iddia ettiği SOL, MATIC ve ADA'yı listeden çıkardı.

delist nedir

Birleşik Krallık merkezli finansal teknoloji devi Revolut, kullanıcılarına gönderdiği bir e-posta aracılığıyla ABD’deki kullanıcıları için Cardano’nun ADA, Polygon’un MATIC ve Solana’nın kripto parası SOL olmak üzere üç popüler kripto parayı listeden çıkaracağını açıkladı.

Liste dışı bırakma sebebi olarak düzenleyici ortam gösterildi

Platform müşterilerine gönderdiği e-posta’da “ABD’de kripto paralar için gelişen düzenleyici ortam nedeniyle, ABD kripto hizmetleri sağlayıcımız bu coin’leri listeden çıkarma kararı aldı. Bu nedenle, artık bu token’lar için alım ve satım emirlerinizi işleme koyamayacağız.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan bir Revolut sözcüsü ise “Bu token’ları mevcut oldukları diğer pazarlarda listeden çıkarma planımız yok” dedi.

Bu hamle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para borsaları Binance ve Coinbase’e dava açmasının ardından geldi. Bu davalarda düzenleyici kurum, borsalarda listelenen yatırım sözleşmeleri olarak ADA, MATIC ve SOL’a işaret etmişti.

Büyük kripto oyuncularına yapılan baskılar ‘delist’i getirdi

Söz konusu davaların ardından pek çok platform listeden çıkarma yoluna gitti. New York merkezli dijital varlık alım satım platformu Bakkt, düzenleyici belirsizlik nedeniyle Solana, Polygon ve Cardano’yu listeden çıkardı.

Robinhood da SEC’nin Binance ve Coinbase’e karşı açtığı davaların ardından “belirsizlikleri” gerekçe göstererek aynı üç token için desteğini kesmişti. Destek resmi olarak 27 Haziran’da sona erdi.

SEC ayrıca, arzın azalacağına dair göstergeler olduğunu söyleyerek Polygon’un token yakma pazarlamasını da hedef aldı.

SEC’nin dava açtığı diğer coin’lerle (Dash, Algorand ve Decentraland) birlikte MATIC de eToro’dan çıkarıldı. Hizmetin durdurulmasının 12 Temmuz’da yapılması planlanıyor.

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl