Bitcoin madencilik firması RIOT adından “Blockchain”i çıkardı

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketi olarak bilinen RIOT Blockchain, faaliyetlerinin çeşitliliğini yansıtması açısından isminden "blockchain" kelimesini çıkardı ve adını RIOT Platforms yaptı.

Hisse senetleri son 1 senede %90’dan fazla düşen RIOT, isminden “Blockchain”i çıkardığını duyurdu. Şirket yaptığı açıklamada bu durumu, “Artan iş çeşitliliğini yansıtmak” olarak nitelendirdi.

Üst üste satın alımlar yapmıştı

RIOT şirketi özellikle geçen sene önemli firma alımları gerçekleştirmişti. Örnek olarak Aralık 2021’de Denver merkezli su ve güç endüstrilerine elektrikli bileşen hizmeti veren ESS Metron’u satın almıştı. RIOT, alım için 25 milyon dolar nakit ve 50 milyon dolarlık hisse ödemesi yapmıştı.

RIOT, madencilik konusunda da operasyonlarını genişletmiş ve Kuzey Amerika bölgesinin en büyük madencilik ve “hosting” tesisini de satın almıştı. Şirket bu alım için de 650 milyon dolar ödemişti.

Şirketin ismindeki bu değişiklik ise Nasdaq’daki listelenme adına ise yansımayacak ve fiyat RIOT kodu ile takip edilmeye devam edilebilecek.

Hatırlanacağı üzere Ağustos ayında da Applied Blockchain şirketi adını Applied Digital olarak değiştirmişti.

Geçtiğimiz sene Kasım ayında 44 dolarlık fiyata ulaşan RIOT hisseleri şu anda ise 3.3 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl