Bitcoin madencilik şirketlerinde durum kötüleşiyor: RIOT da zarar açıkladı

Birçok Bitcoin madencilik şirketinin iflasın eşiğine geldiği sektörün önemli firmalarından biri olan RIOT Blockchain de 3. çeyrek kazanç raporunda 36 milyon dolar zarar açıkladı.

Iris Energy ve Core Scientific gibi şirketlerin madencilik operasyonlarını karşılayamayacak hale gelmelerinin ardından RIOT Blockchain de zarar açıkladı. Diğer iki şirket gibi iflas tehlikesi bulunmayan RIOT, 3. çeyrek kazanç raporunda 36.6 milyon dolar zarar açıkladı. Verilen rakamlarda ayrıca geçen sene 60 milyon dolar olan madencilik gelirlerinin bu sene ise 46 milyon dolara indiği belirtildi.

“Enerji fiyatlarına rağmen maliyeti düşürdük”

3. çeyrek kazanç raporuyla ilgili tweet’ler atan RIOT CEO’su Jason Les artan enerji fiyatlarına vurgu yaptı ve şunları söyledi:

“Bitcoin madencilerini derinden etkileyen artan enerji fiyatlarına rağmen RIOT olarak, yaptığımız uzun vadeli sözleşmeler ise sabit orandaki elektrik alımlarımızdan yararlanmayı bildik ve maliyetlerimizi ciddi şekilde azalttık. Güçlü likiditemiz de bizim uzun vadeli büyüme plalarımızı sürdürmemize yardım etti”

Madencilik hisseleri eriyor

Bilindiği üzere Fed’in parasal sıkılaşmaya gitmesi ve yaşanan kriz ortamı hisse senetleri fiyatlarının dibe vurmasına yol açmıştı. Kripto paraalrdaki düşüşler ve enerji krizleri ise madencilik şirketlerini hiç beklemedikleri kadar zor durumlara sokmuştu.

Son olarak Core Scientific şirketi elinde sadece 25 milyon dolar nakit ve 24 BTC kaldığını açıklamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl