Ripple’dan “10 milyarlık XRP geri alımı” söylentisine açıklama

David Schwartz

Birkaç gündür XRP yatırımcıları arasında Ripple şirketinin 10 milyar XRP’lik (yaklaşık 5 milyar dolar) geri alım yapacağı söylentisi yayılıyordu. Söylentinin kaynağı ise TheCryptoAlert adındaki bir internet sitesinin haberiydi.

İlgili haberde, Ripple Labs’in 10 milyar XRP’lik geri alım yapacağını duyurduğu belirtiliyordu. Resmiyette ise böyle bir duyuru yoktu. Hızla yayılan iddia, XRP topluluğunun önde gelen ismi John Deaton’a kadar ulaştı. Deaton, “Ripple’dan bir açıklama gelene kadar 10 milyar XRP’lik geri alım yapılacağına inanmıyorum.” derken bir Ripple yöneticisi topa girdi.

Ripple’ın teknoloji direktörü David Schwartz, söylentiyi yalanladı. Schwartz, Twitter’dan konuya açıklık getirerek zaman zaman XRP satın aldıklarını ve 10 milyar XRP’lik geri alımla ilgili bir şey hatırlamadığını ifade etti. CTO, haberin resmi bir kaynağa dayanmadığını da vurguladı.

XRP ve Ripple cephesi, son dönemde hareketli. Bu hareketlilik büyük ölçüde, iki yıldan uzun bir süredir devam eden davada artık neredeyse sona gelinmesi ve dava sonucunun bu yıl içerisinde açıklanacak olmasından kaynaklanıyor. Öte yandan Ripple şirketi de atılımlarını hızlandırdı. Önde gelen kripto para borsası Bitstamp’ten hisse alan Ripple, geçtiğimiz günlerde de Singapur’dan lisans aldı. Ek olarak şirket, Kolombiya Merkez Bankası ile de ortaklık kurdu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl