Ripple, yeni girişimle 16 milyon müşteriye açılıyor

Ripple şirketi ile Tayland'ın en büyük bankalarından Siam Commercial Bank, 16 milyon müşteri için yeni bir para transferi hizmeti başlatıyor.

Tayland’ın en büyük bankalarından biri olan Siam Commercial Bank, San Francisco merkezli Ripple şirketinin teknolojisini kullandığı ödeme uygulamasının kapsamını genişletiyor.

Banka, Tayland’ın merkez bankasından SCB Easy’de uluslararası havale hizmeti sunmak için gereken onayı aldı. Bankanın uygulamasının yeni özelliği, 16 milyon müşterisi için ucuz ve hızlı bir sınır ötesi ödeme hizmeti sağlayacak.

SCB, hizmeti ABD, İngiltere, Singapur, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, İrlanda, Avusturya, Belçika ve Portekiz olmak üzere 12 ülkede ABD Doları, İngiliz Sterlini, Avro ve Singapur Doları desteği ile başlatmayı planlıyor.

Ripple’ın ödeme teknolojisini kullanan uygulamanın kripto para XRP’yle bir ilişkisi bulunmuyor.

SCB ile Ripple, Tayland’da turistlerin yüksek ücretler veya para birimi dönüştürme işlemleri konusunda endişe duymaksızın kolaylıkla mal ve hizmetler karşılığında ödeme yapmalarına olanak tanımak için tasarlanmış ayrı bir uygulama için de birlikte çalışıyorlar.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl