Ripple’dan 2 milyar dolarlık ceza talebine sert yanıt

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Ripple'dan 2 milyar dolar ceza talep etmesine yanıt gecikmedi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs’ten 2 milyar dolar ceza talep ediyor.

Açıklamayı Ripple Labs’in baş hukuk müşaviri Stuart Alderoty yaptı. Alderoty, kişisel X hesabından paylaştığı gönderide, “SEC’nin sunduğu belge, yarın kamuoyuna açıklandığında göreceğiniz gibi, yargıçtan 2 milyar dolar para cezası talep ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Ripple ise bu talebe önümüzdeki ay yanıt verecek. Alderoty, “SEC, yasayı sadakatle uygulamak yerine, Ripple ve genel olarak sektörü cezalandırmak ve korkutmak istemeye kararlıdır.” dedi.

“Maskesini düşürmeye devam edeceğiz”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da şu açıklamayı yaptı:

“Gensler’ın SEC’si defalarca yasaların dışına çıkmıştır. Yargıçların, kurumu ‘Kongre tarafından kendisine verilen yetkinin ağır bir biçimde kötüye kullanılması’ (Debt Box davası) ve ‘yasalara sadakatle bağlı kalmadan’ hareket etmesi (Ripple davası) nedeniyle uyarması gözden kaçmamıştır. Gensler’ın SBFraud’a karşı ilgisizliğini de unutmayalım. SEC, hiçbir dolandırıcılık ve ihmal iddiası (bulgusu bir yana) içermeyen bir davada yargıçtan 2 milyar dolar ceza vermesini istemeyi planlıyor. Bunun kesinlikle bir emsali yoktur. Buna yanıt verdiğimizde SEC’nin maskesini düşürmeye devam edeceğiz.”

Garlinghose ayrıca, Ripple’ın 1 milyar doların üzerinde nakdi, 25 milyar dolardan fazla da kripto parası bulunduğunu söyledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl