Yönetici açıkladı: Ripple’dan 2020 finans tahminleri

Ripple'ın Müşteri Başarısı Kıdemli Başkan Yardımcısı Marcus Treacher, 2020'de finans sektörüne ilişkin öngörülerini kaleme aldı.

Ripple’ın Müşteri Başarısı Kıdemli Başkan Yardımcısı Marcus Treacher, Fintech Magazine ile finans sektörüne ilişkin 2020 tahminlerini paylaştı.

Treacher, şunları yazdı:

  • Uluslararası ödemeler daha hızlı ve daha küçük olmaya devam edecek.
  • Daha fazla banka, hizmet ve değişim maliyetlerini kökten değiştirmek için banking-as-a-service teknoloji platformlarını kullanacak.
  • 2020’de kartlara ihtiyaç duymayan turist/gezginler için yeni tüketici satın alım uygulamaları ortaya çıkacak. Ripple gibi teknolojiler bunu başarmanın anahtarı olacak.
  • Küresel ekonomide anında ve düşük değerli ödeme akışlarını destekleyen cüzdan ödemeleri ve mikro ödemeler büyümeye devam edecek.
  • Geleneksel, büyük değerli toplu akışlardan, düşük değerli ve yüksek hacimli ödemelere geçiş KOBİ’lerin yeni pazarlara daha hızlı girmesine yardımcı olacak. 2020’de gelişmekte olan pazarlarda KOBİ’ler için Ripple gibi uluslararası ödeme hizmetleri artacak.
  • Asya ekonomileri, ödeme yeniliklerinde OECD ekonomilerini 2020’de de geride bırakmaya devam edecek.

Ripple için 2020 yılı, 2019’dan çok daha hızlı geçeceğe benziyor. Şirket, 2020’ye girerken Tetragon’un liderliğinde ve SBI Holdings ile Route 66 Ventures’ın katılımıyla gerçekleştirilen C serisi finansman turunda 200 milyon dolar topladığını açıklamıştı.

Ripple CEO’su, bu sene için şirketin müşteri tabanının yüzde 30-40 büyümesini ve işlem hacminin de yüzde 600’ün üzerinde artmasını beklediklerini ifade etmişti.

Birkaç gün önce ise, Ripple’ın XRP’nin kullanımını bu sene daha da artıracağı ve XRP için Asya-Pasifik, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Latin Amerika bölgelerinde ek koridorlar açmayı planladığı ortaya çıkmıştı. Ripple’ın bu sene kaç yeni koridor açacağı bilinmezken FlashFX’in kurucu ortağı Nicolas Steiger, yakın zaman önce verdiği bir röportajda sayının 20 olabileceğini söylemişti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl