Ripple, 250 milyon dolarlık fonun ikinci etap projelerini açıkladı

Kurumsal blok zinciri ve kripto çözümleri şirketi Ripple, XRP Ledger üzerinde NFT ile ilgili projeleri geliştiren ekipleri desteklemeye odaklanan 250 milyon dolarlık fonun ikinci alıcılarını duyurdu.

Ripple, NFT projeleri için oluşturulan 250 milyon dolarlık Ripple Yaratıcı Fonu’nun (Ripple Creator Fund) ikinci etabında fon alacak kişi ve ekipleri açıkladı.

Açıklamaya göre, seçilen projeler, XRP Ledger’ın düşük maliyetli, anında ödeme ve telif haklarının gücünü kullanarak, Web3 eğlence ve medya endüstrisini, özellikle de müzik sektörünü dönüştürürken bu sektörlerde token’laştırma için kullanım örneklerini hayata geçirecek.

Çok sayıda NFT projesi yer alıyor

Fonun ikinci etabındaki bağımsız içerik oluşturucular arasında; sanal etkinliklere NFT olarak bilet satacak olan Metaverse platformu 9LEVEL9, taraftar odaklı Japon NFT pazar yeri Anifie, NFT spor platformu Capital Block, XRP NFT pazarı NFT Master, NFT IP şirketi SYFR Projects, NFT üyelik projesi ThinkingCrypto ve Cross-Metaverse Avatars yer alıyor. Bu projeler NFT’lerin oluşturulmasının yanı sıra yerleşik telif hakları ve ortak mülkiyeti de üstleniyor.

“Web3 teknolojisi üretici ekonomisini dönüştürecek”

Web3 teknolojisinin içerik oluşturucu ekonomisini dönüştürdüğünü söyleyen, RippleX’in Ürün Geliştirme Başkan Başkan Yardımcısı Markus Infanger, “NFT’lerde sanat topluluğuyla birlikte gerçek bir fayda gördük. Eğlence ve medya endüstrisiyle doğrudan ilişkiler geliştirmenin ve yeni içerik dağıtım kanalları sunmanın bir yolu olarak muazzam bir büyüme görmemiz şaşırtıcı değil” dedi.

Ripple Labs, token’laştırma alanındaki yenilikleri, özellikle de medya, emlak, spor, müzik, karbon kredileri gibi alanlarda XRP Ledger üzerinde NFT’lerin piyasaya sürülmesini desteklemek için oluşturulan 250 milyon dolarlık fonun ilk etabını, bu yılın nisan ayının sonunda başlatmıştı.

Ripple Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl