Ripple, 3 önemli markasını kullanmayı bıraktı

İnternet sitesinde değişikliklere giden Blockchain teknolojileri şirketi Ripple'ın 3 markasını kullanmayı bıraktığı görülüyor.

1782 0

Son günlerde Ripple’ın resmi internet sitesinde önemli değişiklikler görüldü. Şirket, talep üzerine bir likidite kaynağı olan xRapid, işletmelerin RippleNet’a bağlanmak için kullandıkları xVia ve bir bankacılık ödeme çözümü olan xCurrent markalarını internet sitesinden kaldırdı. Bu durum kripto para ve özellikle de Ripple topluluğu arasında tartışmaları da beraberinde getirdi.

Şimdi şirket, xCurrent ya da xVia yerine RippleNet’i öne çıkarıyor ve xRapid için ise “On-Demand Liquidity”yi kullanıyor.

Yeniden markalaşmaya giden Ripple’dan bir yetkili, Cryptonews’e yaptığı açıklamada, şirketin yazılım paketi yerine bir ağ kurmaya doğru ilerlediğini söyledi. Yetkili, Ripple’ın, standartlarının ve teknolojilerinin gelişminin yanı sıra müşteri tabanlarının büyümesi göz önüne alındığında, tüm farklı ürünlerin birleşik bir ağda bir araya getirmenin şirketin ve sunduğu çözümlerin doğal bir evrimi olduğuna inandığını söyledi. Sözlerinin devamında ise “RippleNet sadece bir yazılım paketi değil” dedi.

Bu arada Ripple, yatırım kolu Xpring aracılığıyla satın alma ve yatırımlarına devam ediyor. Şirket son dönemde BRD Wallet ve Vega Protocol’e yatırım yaptı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun