Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple ağı, Türkiye’de QNB Finansbank ile denenecek

Orta Asya ve Afrika’daki en büyük bankacılık kuruluşu olan QNB, resmi internet sitesinde yayımlanan 4 Ekim tarihli basın bültenine göre, Ripple ile ortaklık kurdu. Ortaklık kapsamında iki şirket, sınır ötesi bir para transferi platformu oluşturuyor.

QNB, RippleNet altyapısına dayalı olarak geliştirilen hizmeti, ilk etapta Türkiye’de QNB Finansbank ile deneyecek, ilerleyen dönemde daha fazla ülke ve bölgeye genişletecek.

QNB Bireysel Bankacılık Grubu Genel Müdürü Heba Al Tamimi, konu hakkında yaptığı açıklamada, “QNB, müşterilerine en iyisini sağlamak üzere hizmetlerini her zaman yeniliyor ve vardığımız bu ortaklık, müşterilerimize sunduğumuz ürünleri geliştirmeye dönük olarak oluşturduğumuz yeni bir fintech girişimi.” dedi.

Ripple’ın Güney Asya ve Orta Doğu yöneticisi Navin Gupta ise “QNB ile stratejik bir ortaklığa adım adım atmaktan heyecan duyuyoruz. Bu ortaklık, sınır ötesi ödeme deneyimini geliştirmek ve nihayetinde bankanın RippleNet’teki havale hizmetini daha fazla pazara ölçeklendirmek için bankacılık ve fintech’teki yenilikleri bir araya getirecek.” şeklinde konuştu.

QNB Group, şu anda Orta Doğu ve Afrika’daki en değerli banka konumunda. Üç kıta ve 31 ülkede bulunan grup, 4 bin 600’den fazla makineden oluşan bir ATM ağına sahip. 28 bin çalışanı olan QNB, 1000 lokasyonda yaklaşık 20 milyon müşteriye hizmet veriyor.

Öte yandan 2018 yılında Akbank, Ripple ağı ile Sterlin transferlerine başlamıştı. Söz konusu hizmet, Akbank Direkt uygulaması üzerinden kullanılabilirken uygulamada artık Ripple seçeceği bulunmuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl