Ripple kurucusundan Washington’a uyarı: “Sonuçları felaket olabilir”

Ripple'ın kurucu ortağı Chris Larsen, ABD'nin Blockchain alanında yavaş hareket ettiğini ve meydanı Çin'e bıraktığını düşünüyor. Larsen, Çin'in bu kadar güçlenmesine izin vermenin Amerika için çok tehlikeli olabileceğini söylüyor.

chris-larsen-ripple

Ripple’ın yönetim kurulu başkanı ve kurucu ortağı Chris Larsen, ABD’nin yavaş hareket ettiğini, Çin’in öne geçmesine olanak tanındığını belirterek Washington’ın Blockchain alanında daha çok yer alması konusunda uyarı yaptı.

Wall Street Journal muhabiri Paul Vigna ile gerçekleştirilen bir söyleşide konuşan Larsen, Pekin’in Washington’a göre, Blockchain sektöründe çok daha ileride olduğunu söyledi. Larsen’e göre, Amerika’nın teknolojiye 1.4 trilyon dolar harcamaya hazır olan Çin’e yanıt vermesi gerekiyor.

Çin’in Mayıs ayında yapay zeka, 5G ve blok zinciri dahil bir dizi teknoloji için 1.4 trilyon dolarlık harcama yapmayı planladığı ortaya çıkmıştı.

Ripple’ın kurucu ortağı, Amerika’da uygulamaya konan düzenleyici politikaların Çin’in üstünlük kumasına yardımcı olduğunu düşünüyor. Regülatörlerin berbat ICO’ları kapatma konusunda iyi iş çıkardığını ifade eden Larsen, “Şimdi sırada, Çin ile nasıl rekabet ederiz, nasıl ayak uydururuz konuları var. Şimdiye kadar ABD regülatörleri Çinli madenciler tarafından etkili bir şekilde kontrol edilen Bitcoin ve Ethereum’a resmen açıklık kazandırarak Çin’e yardım etti. Bu bir hata.” ifadelerini kullandı.

Larsen, sözlerinin devamında bunun yerine politika yapıcıların ABD ve müttefikleri için daha elverişli teknolojileri desteklemeye çalışması gerektiğini söyledi. Ek olarak Larsen, Çin’in Blockchain’de bu kadar güçlenmesine izin vermenin sonuçlarının felaket olabileceğini ifade etti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl