Ripple yöneticisi: Bankalar XRP kullanmaya başlayabilir

Geçtiğimiz günlerde mahkemenin verdiği ses getiren kararın ardından Ripple şirketinden değerlendirmeler gelmeye devam ediyor. Şirket baş hukuk müşaviri olan Stuart Alderoty, ABD medyasına iddialı sözler sarf etti.

2020 yılının aralık ayında başlayan davada yaklaşık 2.5 sene sonra zafer niteliğinde bir kararla yeniden kendine gelen Ripple şirketinde yöneticiler de iddialı sözler söylemeye devam ediyor.

ABD medyasından CNBC’ye konuşan şirketin baş hukuk müşaviri Stuart Alderoty, ABD’li bankalar ve diğer finans kurumlarının XRP kullanmaya başlayabileceklerini belirtti.

“Bizimle konuşmaya başlayabilirler”

Birçok şirketin yakın zamanda kendileriyle görüşmelere başlayabileceğini dile getiren yönetici şunları söyledi:

“Finans alanındaki kurumsal müşterilere artık bizimle konuşmaya başlayacaklarına dair bir umut oldu bu karar… Bu tür kurumlar gerçek dünya problemlerini çözen şirketlerle konuşmak isterler ve biz de bunu yapıyoruz. Bir değeri sınır ötesindeki yerlere, garip ve yüksek işlem ücretleri olmadan taşıyoruz. Bu çeyrek umuyorum ki, müşterilerle önemli diyaloglar geliştireceğiz. On-Demand Liquidity (ODL) ürünümüzü göstereceğiz. Bankalar ve diğer finansal kurumlar da ürünü kullanmak isteyebilirler”

“Hala tam bir zafer değil”

Mahkeme kararının, işlerinin büyük bölümünü olumsuz anlamda etkilemeyeceğini belirten Alderoty şu ifadeleri kullandı:

“Hakim Torres ile kurumsal firma satışları konusunda da aslında aynı fikirde değiliz. Karara bakacağız ve dersimizi çalışacağız. Hakimin belirttiği 4 nokta var. Kurumsal satışlarda bunlar var mı, göreceğiz. Bu hala tam bir zafer değil ancak bizim müşterilerimizin çoğu ABD dışında olduğu için, olumsuz bir durum yaşayacağımızı sanmıyorum”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl