Ripple (XRP), kripto para borsası Beaxy’de yüzde 62 düştü

İki ay önce faaliyete geçen ve en çok Türkler tarafından kullanılan kripto para borsası Beaxy'de XRP/BTC'deki büyük satış fiyatın yüzde 62 düşmesine neden oldu. Borsa, bu olay sonrası tüm alım satım faaliyetleri ile para çekme işlemlerini askıya aldı.

The Block’ta yer alan habere göre, yeni faaliyete geçen kripto para borsası Beaxy’de dün görülen büyük XRP satışı, kripto paranın fiyatının diğer borsalara kıyasla %62 düşmesine neden oldu.

Borsadan gece saatlerinde yapılan açıklamada, “bu olağandışı yüksek hacimli aktiviteden” ötürü tüm alım satım faaliyetlerinin durdurulduğu ve konunun araştırıldığı bildirildi.

İşlemler durdurulmadan önce XRP, Beaxy’de 0.00001 BTC’den işlem görürken Binance’teki fiyat 0.00002637 BTC’ydi. Ayrıca Beaxy’de XRP tutanlar, şu anda paralarını çekemiyor.

Daha sonra ikinci bir açıklama yapan borsa, sorunun tespit edildiğini ve bir düzeltme uygulandığını, ayrıca platformda ilgili işlemlerin olay belirlendiği ana kadar geri alındığını duyurdu.

Beaxy’de XRP/BTC grafiği

Beaxy, bundan iki ay önce faaliyete geçmişti.

En çok Türkler tarafından kullanılıyor

Beaxy.com’un SimilarWeb üzerinde ziyaretçi istatistiklerine bakıldığında Türkiye açık ara farkla birinci sırada yer alıyor. Borsanın tüm trafiğinin yüzde 40’ından fazlasını Türkiye oluştururken Türkiye’nin ardından yüzde 11.5 ile Amerika geliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl