ABD’nin 42. Başkanı Bill Clinton, Ripple’ın etkinliğinde konuşacak

ABD'nin 42. Başkanı olan Bill Clinton, Ripple'ın bu sonbaharda düzenlenecek olan bir etkinliğine konuşmacı olarak katılacak.

Ripple’ın küresel ödeme teknolojileri konferansı Swell, bu sonbaharda ABD’nin 42. Başkanı Bill Clinton’ın açılış konuşmasıyla başlayacak.

Eski Başkan Clinton’ın San Francisco’da 1 Ekim’de yapacağı açılış konuşması ve soru-cevap bölümü, Clinton ve Obama döneminde Ulusal Ekonomik Konsey Direktörü ve Danışman olarak görev yapan Gene Sperling’in moderatörlüğünde yapılacak.

Ripple tarafından yapılan açıklamada Clinton’ın küresel olarak temel sosyal haklardan mahrum olan topluluklara yeni teknolojileri getirmenin yanı sıra internetin aşırı büyümesi ve benimsenmesi sürecine katkıda bulunduğu ifade edildi.

Ripple, ayrıca günümüzdeki dijital varlıklar ve Blockchain gibi teknolojilerin 1990’larda internetin büyüme dönemiyle aynı zorlukları yaşadığını, her iki fenomenin de riski önleme ve inovasyona izin verme arasında bir politik denge oluşturmayı gerektirdiğini belirterek not ediyor.

Kripto paralar ve politikalar, ABD regülatörlerinin kripto para sektörünün düznelenmesi için daha fazla çağrı yapmaya başladıklarından dolayı bu yıl birbirlerine daha da yaklaştılar.

Bill Clinton, ilk Bitcoin‘ini 2016 yılında fiziksel formda kripto para girişimcisi Matt Roszak’tan almıştı. Rozsak, geçtiğimiz günlerde ünlü güzel Kim Kardashian’a da benzer bir fiziksel Bitcoin hediye etmişti.

Bu arada Bill Clinton’ın Ripple’ın etkinliğinde konuşacak olmasına Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin şöyle tepki verdi:

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl