Gates Vakfı, Ripple’ın eski yöneticisinin Blockchain şirketi ile ortaklık kurdu

Bill ve Melinda Gates Vakfı, Ripple'ın eski yöneticilerinden Stefan Thomas'ın Blockchain projesi Coil ile ortaklık kurdu.

Bill ve Melinda Gates Vakfı, bankasızlar için ödeme hizmetleri sunma misyonunun bir parçası olarak Blockchain startup’ı Coil ile ortaklık kurdu.

Haberi vakfın müdür yardımcısı ve ana teknoloji uzmanı Miller Abel, dün paylaştığı bir Twitter gönderisi ile verdi. Abel, vakfın ve Coil’in Interledger Protokolü’nü uygulamak ve yoksul yanlısı ödeme sistemlerini destekleme yollarını keşfetmek için birlikte çalışacağını söyledi.

Interledger, farklı kripto para ağları arasında ödemelere olanak tanıyan bir birlikte işlerlik protokolü. Teknoloji, Ripple’ın eski yöneticilerinden Stefan Thomas tarafından geliştirildi. Aynı teknoloji Thomas’ın bu yılın başlarında kurduğu Coil’in temeli olarak kullanılmaya başlandı.

Gates Vakfı, geçtiğimiz yılın Ekim ayında Ripple ile ortaklık kurmuş ve bu ortaklık sonucunda açık kaynak kodlu bir yazılım olan Mojaloop piyasaya sürülmüştü.

Dünkü gelişme, Gates Vakfı’nın Mojaloop platformunu geliştirmek için Ripple’ın yanı sıra Coil ile de birlikte çalışacağına işaret ediyor.

Geçen yıl yayınlanan bir basın açıklamasına göre Mojaloop, dünyanın dört bir yanındaki bankasız insanların dijital finansal hizmetlere erişmesine yardımcı olacak bir ödeme platformu oluşturmayı hedfleyen açık kaynak kodlu bir yazılım.

Haber: CoinDesk

→ GOLDMAN SACHS’TAN KRİPTO PARA ŞİRKETİ BITGO’YA MİLYON DOLARLIK YATIRIM

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl