XRP, Binance’de baz para birimi haline gelebilir

Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, bir Twitter gönderisinde XRP'nin Binance'de baz para birimi olarak listelenebileceğini ima etti.

Bugün erken saatlerinde “CZ” olarak da bilinen Binance‘in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, Binance’in XRP’yi bir baz para birimi olarak kullanma ihtimali bulunduğunu ima etti.

XRP, etkileyici bir haftayı geride bırakıyor. Dijital para, Bitcoin’in ciddi bir çöküş yaşadığı bu haftada nispeten ayakta kalmayı başardı. Diğer altcoin’ler kadar değer kaybetmeyen XRP, bu sayede Ethereum’un piyasa değerini geride bırakarak en büyük altcoin ünvanını aldı.

Öte yandan dijital para, kötü piyasa koşullarına karşın Binance’in CEO’sunun Twitter gönderisi ve Coinbase Custody’nin resmi olarak XRP’yi eklemesinin de etkisiyle gün içinde yüzde 10’un üzerinde değer kazandı.

Zhao’nun Twitter gönderisi, XRP için iyi geçen bir haftanın ardından geldi. XRP’nin platformda BTC, BNB, ETH ve USDT gibi baz para birimi olarak listelenmesine dönük taleplerin güçlü olduğunu belirten Zhao, “Hadi artık şunu aklınızdan çıkarın, ve tüm shill’lerinizi* bu tweet’in altına yerleştirin, ne kadar alacağımızı görelim.” ifadelerini kullandı.

Weiss Ratings: Mantıklı olur

XRP’nin Binance’de baz para birimi olarak eklenmesine yönelik talepler uzun bir süreden beri vardı. Bu taleplerin yanı sıra derecelendirme şirketi Weiss Ratings, XRP’nin borsalar arasında para transfer etmek için en hızlı dijital varlık olduğunu ve Binance’in onu baz para birimi olarak kullanmasının mantıklı olacağını bildirmişti.

CZ’nin tweet’inin üzerinden yaklaşık 9 saat geçti. Şimdiye kadar tweet 3985 beğeni, 1940 yanıt ve 1710 retweet aldı.

XRP’yi halihazırda baz para birimi olarak listeleyen bazı borsalar var. Kanadalı kripto para borsası CoinField bunlardan biri.

Shill: Kripto para dünyasındaki anlamı ile herhangi bir proje ya da kripto parayı övücü nitelikteki ifadeler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl