Ripple CEO’su Garlinghouse’dan Wells Fargo tepkisi: Konuşulmuyor bile…

SEC ile olan davası 2 senedir devam eden Ripple'da CEO Brad Garlinghouse, rekor cezaya çarptırılan Wells Fargo şirketinin FTX kadar konuşulmamasına tepki gösterdi.

brad-garlinghouse (2)

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Twitter hesabından Wells Fargo-FTX kıyaslaması yaptı ve dev bankanın yaptıklarının FTX’te olanlardan farklı olmadığını belirtti.

Ripple CEO’su, Wells Fargo’nun FTX kadar bile konuşulmamasına tepki gösterdi ve şunları söyledi:

“Dünya hem FTX hem de Wells Fargo dolandırıcılığına öfkeli ama müşteri fonlarını Wells Fargo kötü yönettiğinde, kimse konuşmuyor bile… Görülmüyor”

Garlinghouse tweet’inin altına ayrıca ünlü film karakterleri Batman ve yardımcısı Robin’in olduğu bir karikatür de yerleştirdi. Görselde Robin Batman’e, “Ama Wells Fargo’nun da yaptıkları yasa dışı” diyor. Batman ise ona bir tokat atıp “Biz sadece FTX’i konuşuyoruz” diyor.

ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Wells Fargo bazı kredi ve mevduat hesaplarını kötü yönetmesi sebebiyle 3.7 milyar dolarlık rekor bir cezaya çarptırılmıştı. Şirketin 2011-2020 yılları arasında hesapları uygunsuz şekilde yönettiği , belli ödemeleri raporlamadığı bu yüzden de tüketicilere tazminat olarak 2 milyar dolar, yasal ihlaller için de 1,7 milyar dolar ceza ödemesi yapacağı belirtilmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl