Ripple CEO’sundan sene sonu için kripto tahmini: 5 trilyon dolar olacak

XRP'yi çıkaran ve son yıllarda adını davalarla duyuran Ripple şirketinin CEO'su Brad Garlinghouse, kripto para piyasasının yıl sonu şu ankinin iki katına "kolaylıkla" ulaşabileceğini belirtti. Garlinghouse, "Bu yıl sonu kripto piyasasının 5 trilyon doları geçmesini bekliyorum" dedi.

brad-garlinghouse (2)

Mikro ödemeler şirketi ve XRP ihraççısı şirket Ripple’ın ünlü CEO’su Brad Garlinghouse, ABD medyasından CNBC’ye konuştu ve sene sonu kripto para piyasası tahmininin 5 trilyon dolar olduğunu söyledi.

“Talep artıyor, arz azalıyor”

Hem makro-ekonomik faktörlerin hem de kripto dünyasını direkt olarak ilgilendiren etkenlerin bunda önemli rol oynayacağını belirten Garlinghouse şunları söyledi:

“Yıllardır birçok döngüyü birebir yaşadım. Yükseliş trendleri geldiler ve gittiler. Ancak bu kez farklı olduğunu düşünüyorum. ETF’lerden ötürü kurumsal para ilk kez bu kadar yoğun şekilde Bitcoin’e akıyor. Talep artıyor ve arz da azalacak. Ödül yarılanması bu anlamda çok önemli diye düşünüyorum. Talep artıp, arz azaldığında ne olacağını tahmin etmek için ekonomi bilimi okumaya gerek yok”

Garlinghouse ayrıca ABD’nin hala dünyanın açık ara en büyük ekonomisi olduğunu ve artık regülasyonlar konusunda da yön değiştirmeye başladığını söyledi:

“ABD dünyanın açık ara en büyük ekonomisi olmasına rağmen bugüne kadar kripto paralar konusunda düşmanca bir tavır sergiledi. Maalesef böyle oldu. Ancak bu durum değişiyor. Bu değişimin de fiyatları yukarı çekeceğini ve daha şeffaf bir regülasyon rejiminin fiyatları artıracağını düşünüyorum. 2024 sonunda, bu gidişatla kripto para piyasaları kolaylıkla 5 trilyon doları aşıp, şu ankinin 2 katına ulaşabilir”

Bilindiği üzere Bitcoin blok zinciri sisteminin en önemli unsurlarından biri olan halving 20-21 Nisan gününde gerçekleşecek ve madencilerin blok başına elde ettiği 6.25 BTC’lik ödül, 3.125 BTC’ye düşecek. Günlük 900 BTC’lik arz da 450 BTC’ye inecek.

Bitcoin, haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 69.500 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl