Ripple’dan Latin Amerika ülkesi Brezilya’ya çıkarma

XRP'yi geliştiren Ripple şirketinin Latin Amerika pazarına dönük hedefler doğrultusunda Brezilya'da ofis açtığı bildiriliyor.

Cointelegraph’te yer alan habere göre, XRP‘nin arkasındaki Ripple şirketi, Latin Amerika’ya açılma maksadıyla Brezilya‘da bir ofis açtı.

Resmi duyurunun 11 – 13 Haziran tarihleri arasında São Paulo’da gerçekleşecek olan CIAB Febrabam etkinliğinde yapılacağı söyleniyor.

Ve yine bu yeni ofisin, küresel bir garanti çözüm sağlayıcısı olan The Warranty Group’un Brezilyalı yan kuruluşunun eski CEO’su Luiz Antonio Sacco tarafından yönetileceği belirtiliyor.

Mart 2019’da Ripple’a katılan Sacco, şirketin sadece Brezilya’yı değil tüm Güney Amerika kıtasını hedefleyen ödeme ağı RippleNet’e daha fazla müşteri getirme misyonunu üstlendiğini söylemişti.

Brezilya’da şimdiye kadar RippleNet’i kabul eden 3 müşteri arasında Santander Brasil, BeeTech Global ve Banco Rendimento gibi finans firmaları yer alıyor.

Büyük ödeme avantajlarının dışında Ripple ayrıca, Brezilya’daki São Paulo Üniversitesi ve Getúlio Vargas Vakıf Üniversitesi gibi büyük üniversitelerle iş birliği içinde eğitim – öğretim programları başlatmayı planlıyor. Blockchain teknolojisinin geliştirilmesinde eğitime yapılan yatırımların kilit bir öneme sahip olduğunu belirten Sacco’ya göre, bu alandaki yatırımlar bölgedeki kariyer fırsatlarını artıracak.

Ripple ödeme ağı RippleNet ile bu yılın başlarında 200’ün üstünde küresel müşteriye ulaştı. Ayrıca bu müşterilerin 5’i sınır ötesi ödemelerinde XRP’yi kullanıyor. Bu 5 müşteri arasında JNFX, SendFriend, Transpaygo, FTCS ve Euro Exim Bank yer alıyor.

Bitcoin’in işlem hacminin %95’inin sahte olduğunu iddia eden Bitwise raporunun yakın zamanda yayınlanmasının ardından XRP’nin hacim ve satış rakamlarının doğru bir şekilde ortaya konması için kolları sıvayan Ripple, şu anda bunun üstünde çalışıyor.

Brezilya devlet bankası BNDES, geçen hafta bir belgeseli Ether bazlı kendi sabit fiyatlı kripto parasıyla (BNDES token) fonladığını duyurdu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl