Ripple’dan Brezilya Merkez Bankası ile sır görüşme

Ripple CEO'su dahil olmak üzere şirketin üst düzey yöneticilerinin geçen hafta Brezilya Merkez Bankası Başkanı ile görüştüğü bildiriliyor.

toplanti

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un da aralarında bulunduğu Ripple yöneticilerinin geçen hafta Brezilya Merkez Bankası Başkanı Roberto Campos Neto ile bir toplantı yaptığı ortaya çıktı.

Toplantıda Ripple’ın Latin Amerika Genel Müdürü Luiz Sacco ile şirketin yönetim kurulu üyelerinden ve aynı zamanda ünlü BitLicense’in yaratıcısı Ben Lawsky vardı.

Toplantı basına kapalıydı ve merkez bankası, toplantıda yalnızca kurumsal konuların ele alınacağını aktardı. Görüşmede ne konuşulup konuşulmadığı henüz belirsizliğini koruyor. Bununla beraber, Brezilya’daki en önemli finans kuruluşunun başındaki isim ile dünyanın en önemli kripto para şirketlerinden birinin üst düzey yöneticileri arasında gerçekleşen toplantı her açıdan dikkate değer.

Ülkenin merkez bankası başkanı Neto, kripto para karşıtı bir isim olmamasıyla öne çıkıyor. Başkan, 2019 yılında kripto para birimlerini iyi bir fikir olarak gördüğünü ve her zaman takip ettiğini söylemişti.

Ripple, bu görüşme öncesinde ülkede bir ofis açmıştı. Hatta şirketin Güney Amerika’daki ilk bölge ofisi Brezilya’da. Ripple’ın bölgedeki genişleme stratejisinden sorumlu küresel operasyon müdürü de Brezilyalı ünlü bir iş adamı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl