XRP, son 48 saatte büyük abileri Bitcoin ve Ethereum’u geride bıraktı

Ripple'ın dijital parası XRP, son 48 saatte yüzde 35'in üzerinde değer kazanarak büyük abileri Bitcoin ile Ethereum'u geride bıraktı.

Ripple’ın kripto parası XRP, son 48 saat içinde yüzde 35’e kadar değer kazandı. Yaşanan bu yükseliş, Ripple tarafından geliştirilen yeni bir ödeme hizmetinde XRP’nin değişim aracı olarak kullanılacağı konusundaki iyimserliğin ortasında geliyor.

Ripple yetkililerinden biri Pazartesi günü CNBC’ye verdiği demeçte gelecek ay ya da yakın bir zamanda XRP’yi kullanacak xRapid ürününün piyasaya sürülebileceğini söylemişti. Ürün, ödeme sağlayıcılar gibi finansal şirketlerin XRP aracılığıyla gelişmekte olan piyasalara para transferlerini hızlandırmasına olanak tanıyacak.

Bu haftaki yükselişiyle Bitcoin ve Ether gibi büyük rakiplerini geride bırakan XRP, buna karşın zirve seviyesinden hala yüzde 85 oranında aşağıda. CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre en büyük üçüncü dijital para, şu sıralarda 37 cent’ten el değiştiriyor.

xRapid’e zıt bir şekilde Ripple‘ın bugün kullanımda olan xCurrent ürünü ise XRP kullanmıyor. xRapid’de ise XRP kullanımı zorunlu.

Bu arada Ripple, 1-2 Ekim tarihlerinde San Francisco’da bir konferans düzenleyecek. Konferansta Eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın yanı sıra Banco Santander, Payment Canada ve diğer finans kurumlarıyla regülatörlerden konuşmacılar yer alacak.

Öte yandan Ripple, yakın zaman önce PNC Financial Services Group’u kullanıcı ağına ekledi. Şirket şu anda dünya çapında 100’den fazla müşteriye sahip ve 40 ülkede faaliyet gösteriyor.

→ CHARLIE LEE: LITECOIN’İ BASKILAMAK İÇİN ORTAK BİR ÇABA VAR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl