Ripple CEO’su, Hinman belgelerinin ortaya çıkmasıyla SEC’yi topa tuttu

İki yılı aşkın süredir devam eden Ripple-SEC davasında kilit konulardan biri olan “William Hinman belgeleri”nin bazı bölümleri açıklandı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’nin eski Kurumsal Finansman Direktörü Bill Hinman’ın tartışmalı konuşmasıyla bağlantılı olan e-postaların yayımlanmasının ardından, SEC’yi bir dizi tweet’le sert bir şekilde eleştirdi.

Garlinghouse, kamuoyuna yansıyan e-postalara dayanarak SEC’nin hamlelerinin net olmadığını ve politikaya dayandığını söyledi.

“Suçlamalar siyasi amaçlı aşırıya kaçma”

Garlinghouse, kurumun davranışlarına dair yaşadığı hayal kırıklığını ve şaşkınlığını dile getirerek “Bu çirkin, politik motivasyonlu aşırı uygulama için tek bir nezaket kelimesi bile yok.” dedi.

Garlinghouse, tweet’lerinde, kendisine ve Ripple kurucu ortağı Chris Larsen’a karşı SEC’nin dava sürecini eleştirerek, kayıt dışı yatırım sözleşmelerinin satışına ilişkin suçlamaların “siyasi amaçlı aşırıya kaçma” olduğunu belirtti. Ayrıca, düzenleyicinin, sektörde kaos yaratma noktasına kadar “düzenleyici netlik eksikliğini nasıl silah haline getirdiğine” dikkat çekti.

CEO ayrıca, “Bir düzenleyici otoritenin, uydurma bir “testin” formüle edilmesi ve açıklamanın içeriğine karşı çok fazla muhalefet olmasına rağmen duyuruya devam etmesi, böylece de sektörde yaygın bir bozulmaya neden olması son derece etik dışıdır.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Hinman belgelerinde ne var?

Ripple yöneticisi Alderoty ifşa edilen Hinman e-posta’larını inceledi

Garlinghouse’un bu yoğun tepkisi, Ripple’ın baş hukuk müşaviri Stuart Alderoty’nin bir dizi tweet’ine yanıttı. Alderoty, Hinman’ın beş yıl önceki konuşmasıyla ilgili yeni açıklanan e-postaları ve taslakları inceledi. Genel Müdürlük Ofisi (OGC) ve Ticaret ve Piyasalar Bölümü’nün, Hinman’ın bir dijital varlığın yatırım sözleşmesi statüsünü belirleme kriterlerinin belirli unsurlarını ‘hukuken ilgisiz’ olarak nitelendirdiğini belirtti.

Alderoty, Hinman’ın konuşmasının SEC’in web sitesinden kaldırılması ve konuşmanın yazımını etkilemiş olabilecek olası çıkar çatışmalarına ilişkin tam bir soruşturma da dahil olmak üzere hızlı eylem çağrısında bulundu. Söz konusu konuşmanın herhangi bir token’ın yatırım sözleşmesi statüsüne ilişkin yapılacak müzakerelerde kullanılmasından kaçınılmasının zorunluluğuna önemli bir vurgu yaptı.

Merakla beklenen Hinman e-postalarının devam etmekte olan SEC davası üzerindeki etkileri kapsamlı tam olarak anlaşılmadı ancak XRP’nin değeri dün sabah yüzde 3.8’lik bir artışla şimdiden önemli bir yükseliş gösterdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl