Ripple CEO’su ve kurucu ortağından Kongre’ye açık mektup

Ripple'ın CEO'su Brad Garlinghouse ile şirketin kurucu ortağı Chris Larsen, 30 Temmuz'daki oturum öncesinde Kongre'ye bir açık mektup yazdı.

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ile şirketin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı olan Chris Larsen, kripto para alanındaki düzenleyici konularla ilgili olarak Kongre’ye bir açık mektup yazdı.

Dün yayınlanan mektupta Garlinghose ve Larsen, yasal belirsizliğin inovasyon, vergi geliri ve Blockchain teknolojisinin sunması gereken işler açısından risk oluşturduğunu söylediler.

Mektupta, “Sizlerden, bu teknolojileri kullanan ABD’li şirketleri dezavantajlı kılmayacak düzenlemelerin yanında olmanızı istiyoruz.” ifadeleri yer aldı. Yöneticiler ayrıca dijital paraların yüzeysel değil, temel farklılıklarını tanıyacak şekilde sınıflandırılmasını da talep ediyor.

Garlinghose ve Larsen, kripto para birimlerinin ABD Doları gibi itibari paraları tamamlama fırsatına sahip olduğuna, onların yerini almayacağına ve ABD’nin alana liderlik etme şansının bulunduğuna inanıyor.

Açık mektup, 30 Temmuz’da ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’nde gerçekleşecek olan ve kripto para regülasyonlarının konuşulacağı oturumun hemen öncesinde geldi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl