Ripple CEO’su: xRapid, 2020’de 1 milyar doları aşacak

Ripple'ın CEO'su Brad Garlinghouse, xRapid hacminin 2020'nin sonuna kadar 1 milyar doları aşmasını bekliyor. Doğrudan XRP'nin kullanıldığı bu ürünün hacmi, MoneyGram anlaşması sonrası yüzde 170 artmıştı.

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple ve XRP’ye dair önemli açıklamalar yaptı. Yahoo Finance’e konuşan Garlinghouse, MoneyGram ortaklığının kripto para piyasasında büyük etki yaratacağını, bu etkinin Libra’nın white paper’ından bile daha fazla olacağını iddia etti.

Ripple CEO’su, şirketin doğrudan XRP’nin kullanıldığı para transferi çözümü xRapid’in hacminin 2020’nin sonuna kadar 1 milyar doları geride bırakacağını öngörüyor. xRapid hacmi, MoneyGram anlaşmasının ardından %170’lik bir artış yaşamıştı.

MoneyGram’e haddinden fazla para ödedikleri eleştirilerine de değinen Garlinghouse, bu konuda “Bunu bir teşvik veya rüşvet olarak adlandıramam. Her geçen gün daha fazla müşteriye ulaşıyoruz ve bu değeri görüyoruz. Eğer buna ivme kazandırmak istiyorsak, bazıları tarafından teşvik veya rüşvet olarak algılanacak şeyleri yapma opsiyonuna sahibiz.” dedi. Ek olarak CEO, özel sermaye şirketi Thomas H. Lee Partners’ın piyasa değerinde satış yapma konusundaki isteksizliği nedeniyle böyle bir yola gittiklerini açıkladı.

Son olarak Garlinghouse, halihazırda 200’den fazla küresel müşteriye sahip olan Ripple’ın bu yıl yaklaşık 100 müşteriye daha ulaşacağını tahmin ediyor. Ripple CEO’su, bu anlaşmaların %20’sine XRP ve xRapid’in de dahil olacağını düşündüğünü aktarıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl