Ripple CEO’su SEC’ye çıkıştı: Bu piyasada netlik nasıl olsun?!

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, SEC Başkanı Gary Gensler'in kripto paralarla ilgili açıklamalarından sonra "Bu piyasada netlik nasıl olsun" yorumunu yaptı. Garlinghouse, SEC eski yöneticisi olan Hinman'ın 2018'deki sözlerini de örnek gösterdi.

brad-garlinghouse (2)

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’in merkezi olmayan finans ve kripto para borç verme platformlarıyla ilgili Kongre’den daha fazla yetki istemesi endüstride endişeyle kaşrılandığı gibi birçok soru işaretini de beraberinde getirdi.

“Çamurlu su” yorumuna Galringhouse’dan destek

Teknolojiyle ilgili haberler yapan TechCrunch’ın kurucusu olan Michael Arrington, Gensler’in son açıklamalarıyla ilgili olarak, “Gensler kriptoyu kendi kontrolüne alabileceğini düşünüyor. SEC’nin tüm gücünü kullanma konusunda istekli. Ancak en azından Ethereum konusunda daha fazla netlik lazım. Şu an tek gördüğüm çamurlu su” dedi.

“Piyasada nasıl netlik olacak?!”

Arrington’ın bu yorumuna ise Twitter üzerinden Ripple CEO’su Brad Garlinghouse cevap verdi. Şu anda hem şirketi hem de kişisel olarak bir dava sürecinde olduğu SEC’nin yeni başkanın son açıklamalarını değerlendiren Garlinghouse şunları söyledi:

“2018’de Bill Hinman, Ethereum’un menkul kıymet olmadığını söyledi. Jay Clayton da ona katıldı. Ancak sadece birkaç hafta önce, Hinman yeminli mahkeme ifadesinde, SEC’nin Ethereum hakkında fikrinin hala net olmadığını ve bu konuda bir fikir açıklamadığını söyledi. Bu durumda piyasada nasıl netlik olacak?!”

Hinman’ı mahkemeye çıkarmayı başardılar

Hatırlanacağı üzere Aralık ayı sonundan bu yana SEC ve Ripple arasında devam eden “kayıt dışı menkul satışı” davasında, Ripple, SEC’nin eski yöneticisi olan Hinman’ın tanık olarak mahkemeye getirilmesini talep etmiş, SEC bu talebe itiraz etmiş ancak mahkeme heyeti onay vermişti.

Hinamn’ın Ripple tarafından mahkemeye getirilmesi, sektörde de şirketin küçük bir zaferi olarak görülmüştü. SEC, Hinman’ın 2018’de yaptığı konuşmada söylediği Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmadığı yönündeki fikirlerinin kişisel olduğunu iddia ediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl