Ripple CEO’su Garlinghouse: En başından belliydi! Sıradaki, herkes olabilir!

SEC davasında CEO'luğunu yaptığı şirket Ripple gibi bireysel olarak kendisi de mahkemeye verilen Brad Garlinghouse, Twitter üzerinden SEC'yi eleştirdi ve daha önce olduğu gibi bu davanın sadece Ripple ile ilgili olmadığını söyledi. Garlinghouse, "Bu başından beri belliydi. Uyarı olmadan herhangi biri, sıradaki olabilir" dedi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ekonomi medyasının amiral gemilerinden olan Forbes’da çıkan bir makaleyi paylaşarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) eleştirdi.

Roslyn Layton’ın yazdığı “Kriptonun yükselişi… SEC bunun geldiğini göremedi” başlıklı yazıyı kendi hesabında paylaşan Garlinghouse, açılan davanın sadece Ripple ile ilgili olmadığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Bu en başından belliydi. SEC’nin açtığı dava sadece Ripple ile ilgili değil. Peki neyle ilgili? Tamamen, uyulması imkansız olan adil bildirim ve yargı süreç standartları kullanılarak, regülasyon gücüyle kripto inovasyonuna neler yapılabileceğiyle… Uyarı olmadan herhangi biri, sıradaki olabilir Tüm bu süreçten elde ettiğim tecrübe ise Twitter dedektiflerinin azim ve titizliği aleyhine asla bahse girme!”

Yazıda SEC’ye ağır eleştiriler

Kopenhag’daki Aalborg Üniversitesi’nden Roslyn Layton’ın yazdığı yazıda ise SEC başta olmak üzere ABD devlet kurumlarına kripto paralar konusundaki “hesapsızlıklarından” ötürü ağır eleştiriler yer alıyor. Layton yazısında Ripple’a açıklan davaya karşı geliştirilen savunmanın tüm kripto para endüstrisi tarafından yapıldığını belirtiyor:

“SEC’ye karşı başlayan bu kalkışma aslında spesifik olarak sadece Ripple’ı desteklemek için yapılmıyor. Bu tamamen, zorla getirilmeye çalışılan regülasyonlara ve bilerek yaratılan piyasa karışıklığına yönelik bir tepki. SEC, 2013’ten bu yana XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olarak satıldığını iddia ediyor. Aynı zamanda onun hiçbir kullanım alanı olmayan bir menkul kıymet olduğunu söylüyor. Kurum, herkesin 8 yıldır XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu bilmesi gerektiğini belirtiyor ama kendisi davayı açtığı güne kadar XRP’nin hangi statüde olduğunu bilmediğini de itiraf ediyor. Açıkçası onlar da, davanın bu kadar uzayacağını ve Ripple’ın direnebileceğini tahmin edemediler. Son altyapı paketinde de, kripto endüstrisinin nasıl birlik olduğunu ve politikacıları şaşırttığını gördük”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl