Ripple CEO’su Garlinghouse, SEC ve başkan Gensler’ı topa tuttu

Ripple ve SEC arasında Aralık ayından bu yana devam eden davayla ilgili Brad Garlinghouse tarafından çok önemli bir bilgi verildi. ABD'deki bir konferansta röportaj veren Ripple CEO'su, SEC'nin mahkemeye keşif sürecini uzatma talebinde bulunduğunu söyledi. Garlinghouse, ayrıca Gary Gensler'ın 2018'de XRP'nin bir menkul kıymet olmadığını düşündüğünü söylediğini de belirtti.

ABD Menkul Kıymetler Borsası (SEC) ile hem yöneticisi olduğu şirket Ripple hem de kişisel olarak Aralık ayından bu yana davalık olan Brad Garlinghouse, Kaliforniya’daki Milken Konferansı’nda mahkeme süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Fox News’e özel bir röportaj veren ve hem SEC’yi hem de başkan Gary Gensler’ı eleştiren Garlinghouse’un açıklamaları şu şekilde:

“Biz dava bitsin diye uğraşıyoruz ama onlar yavaşlatıyorlar”

“Davadan ötürü ABD’de çalışamıyoruz ancak ABD dışında gerçekten inanılmaz bir yıl geçirdik. 3. çeyrekte her metrikte rekorlar kırdık. Yine de üzgünüm. Sonuçta biz bir Amerikan şirketiyiz, ben Amerikan vatandaşıyım, merkezimiz San Francisco’da ve New York’ta büyük bir ofisimiz de var. Ben SEC’nin süreci ilerletmesini istiyorum ve davanın hemen bitmesini… Endüstri de bu şekilde gelişir ama onlar tam tersi süreci yavaşlatmak istediler. Aslında davayı açmak için de acele ettiler. Açtıktan sonra başkan Jay Clayton da görevinden ayrıldı. Şimdi ise uzatmak istiyorlar. Keşif sürecini Ocak ayına uzatmak istediler. Aslında dava açan tarafın böyle bir şey istemesi genelde görülmez ama burada onlardan geldi talep… Biz hakimlerin olabildiğince çabuk karar vermesini istiyoruz. Menkul kıymet yasasını da ihlal ettiğimizi düşünmüyoruz.”

“Gary Gensler 2018’de XRP’nin menkul kıymet olduğunu düşünmediğini söylemişti”

(Jay Clayton ve Gary Gensler’ın hem davadan önce hem sonra buluşması hakkında):

“Açıkçası buluşmalarından ne çıkacağını bilmiyorum ama Gary Gensler’ın 2018 yılında XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını söylediği bir konuşması da var. Sosyal medyanın en güzel yönü bu tür videoların ortaya çıkabilmesi. İnsanlar gerçekten bunları arıyorlar ve buluyorlar. Ve tüm bu ortaya çıkan videolar aslında, bu konuda bir netlik, şeffaflık olmadığının da göstergesi… Şu anda SEC başkanı olan biri 2018’de ve bu zamanda farklı şeyler söylüyorsa ben Ripple yöneticisi olarak o dönem, bu kişinin veya kurumun gelecekte ne söyleyeceğini nereden bilebilirdim? Biz sadece netlik istiyoruz. Artık Kongre’nin de bu davaya ilgisi olduğunu biliyoruz. Ama Clayton ve Gensler’ın buluşması beni endişelendirmiyor. Dediğim gibi biz SEC’den netlik bekliyoruz.”

“Hinman konuşması kişisel fikir açıklamaktan fazlası”

“Bill Hinman’ın Bitcoin ve Ethereum ile ilgili konuşması için SEC, ‘Bu onun kişisel fikri’ demişti. Bundan çok daha fazlasının olduğunu biliyoruz. Neden? Çünkü o SEC’nin önemli bir yöneticisi ve konuşma zaten SEC’nin resmi sitesinde yayınlandı. Dolayısıyla bu durum kişisel fikir açıklamaktan öteye geçiriyor.”

“Bitcoin vadeli ETF’i bebek adımları…”

“Ben Bitcoin ETF’inin vadeli sözleşmelere endeksli şekilde de olsa kabul edilmesinin pozitif bir adım olduğunu düşünüyorum. Bence bunlar bebek adımları olarak görülmelidir. Endüstrinin herkese açılması ve daha fazla demokratik olması açısından çok güzel bir adım olduğunu düşünüyorum.”

“Gary Gensler soruya cevap vermedi”

“SEC neden süreki ‘kazananlar ve kaybedenler” olarak bir seçim yapıyor. Sürekli bir şeylerin yanında ve diğerlerinin karşısında. Bir devlet kurumu neden ‘Bu kazandı ya da bu kaybetti’ diyor ve diğer konularda da sessiz kalıyor. Gary Gensler’a çok net şekilde Ethereum sorusu soruldu ve cevap vermedi. Sadece soruyu cevapla! Ama bunu yapmıyor.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl