Ripple CEO’su Garlinghouse: Bu günler de geçecek

SEC ile davası devam eden Ripple şirketinin CEO'su Brad Garlinghouse, kripto para piyasalarında yaşanan büyük düşüşü değerlendirdi. Geçmişte olduğu gibi bu günlerin de geride kalacağını belirten ünlü CEO, "Hiçbir zaman kolay olmadı ama uzun döneme odaklanmalıyız. Yavaş ama kararlı giden yarışı kazanır" yorumunu yaptı.

brad-garlinghouse (1)

Brad Garlinghouse da kripto para piyasalarında yaşanan zor günler konusunda umut veren tecrübeli isimlerden oldu. Ripple CEO’su kişisel Twitter hesabından gündemi değerlendirdi ve geçmişte de bu tür zamanlar olduğunu ev hepsinin geride kaldığını belirtti.

Özellikle Ripple şirketinin bu tür dönemleri geride bırakmasının altında sürekli problem çözen ürünleri geliştirmesinin yattığını belirten Garlinghouse, şunları söyledi:

“Eğer bu endüstriye yeni girdiyseniz…”

Kripto gibi çok yetenekli bir endüstri başta olmak üzere bu alanda hiç görmeyi umut etmediğiniz bu tür zamanlar gördüyseniz, bunların da geçeceğini bilmeniz lazım. (Bunun gibi birçok düşüş görmüş birinden size tavsiye)

“Biz bu dönemleri nasıl atlattık!”

Hiçbir zaman kolay olmadı ama Ripple’ın bu tür döngüsel ayı sezonlarını atlatmasının önemli birkaç sebebi var. Öncelikle bizim; dotcom balonu, 2008 mâli krizi ve 2018 kripto kışı gibi sezonları atlatmış, tecrübe etmiş deneyimli bir yönetici grubumuz var. Ayrıca Ripple şirketi her zaman uzun vadeye odaklanan bir şirket ve spekülasyon değil, firmalara gerçekten katkı veren ve çözümler sunan ürünler çıkartıyoruz. Bu ürünler problem çözüyor, problemin çözümünü aramıyor. Örnek olarak ODL hacmimiz ikinci çeyrekte, çeyrek sonundan 3 hafta önce beklediğimiz hedefi aştı ve 1 milyar doların üzerine çıktı.

“Biz zaten yıllarca regülasyon netliği istedik”

Bir başka önemli konu ise şeffaflıkla çalışmak. Bir XRP yatırımcısı olarak iletişim ve şeffaflığa inanıyorum. Çeyrek Piyasa Raporumuz’da da bilgileri düzenli paylaşıyoruz. Uzun yıllar zaten hep regülasyonlarda netlik talep ettik. Neyin çalışıp çalışmadığı konusunu hep önsaflarda anlattık.

“Biz bu krize hazırlanıyorduk”

Biz şirket olarak dikkatli davranan bir politika izliyoruz. Şu anda yaşananlar küçük bir piyasa dönüşü değil. Bu durumu, önemli bir nakit bilançosu tutarak hazırlandık. Bu yüzden de, hala en büyük yetenekleri kadromuza katacak gücümüz var. İşe almak istediklerimizin yüzde 50’si ABD dışı işlerimiz için kadromuza katmayı düşündüklerimizden oluşuyor.

“Piyasa daha da küçülecek ama…”

Bu piyasa yakın vadede muhtemelen daha da küçülecek. Ancak hem ben hem de piyasanın diğer önemli kişileri kriptonun gelecekte başarılı olacağına inanıyor. Yavaş ama kararlı giden yarışı kazanır”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl