Ripple CEO’su Garlinghouse: Gensler karar vermeli! Kanunlar net mi, değil mi?

Senato Bankacılık Komitesi toplantısında açıklamalarda bulunan ve soruları cevaplayan SEC başkanı Gary Gensler'e olan tepkiler artmaya devam ediyor. Özellikle Cumhuriyetçi senatörlerin ciddi şekilde eleştirdiği Gensler'e bir tepki de Ripple CEO'su Brad Garlinghouse'dan geldi: Menkul kıymet kanunları açık ve net mi, yoksa değil mi? Bir karar ver...

Dün Senato Bankacılık Komitesi’nde konuşan Gary Gensler’in, başta Coinbase borsası olmak üzere kripto para endüstrisine olumsuz bakan söylemlerde bulunması tepki çekti. Kripto paralara olumlu bakanlar ve Cumhuriyetçi senatörlerden eleştiri alan Gensler hakkında, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da sözlerini esirgemedi.

“Peki hangisi doğru?”

Hem CEO’su olduğu şirket Ripple’ın hem de kendisinin SEC ile davalık olduğu Garlinghouse, menkul kıymetler konusunda konuşan Gensler’in yorumlarına tepki gösterdi:

“Başkan Gensler bugünkü ifadesinde (yine) menkul kıymet kanunlarının açık ve kripto piyasası için anlaşılabilir olduğuna dair söylemlerde bulundu. Daha sonra da, Kongre’nin daha açık kanunlar oluşturması gerektiğini söyledi. Peki hangisi doğru? Haklının sesi olduğu için de senatör Pat Toomey’ye teşekkür ederim”

Senatörlerden de sert eleştiri: Siz onların babası mısınız?

Başını Cumhuriyetçi senatörlerin çektiği bir grup da Demokratlar’ın başkanı olarak gözüken Gensler’in toplantıdaki birçok açıklamasına tepki gösterdi. Louisiana eyaletinden Cumhuriyetçi senatör John Kennedy, “SEC başkanı olarak, neden kendi kültürel ve kişisel fikirlerinizi regüle ettiğiniz şirket ve kişilere empoze ediyorsunuz? Siz onların babası mısınız?” derken, senatör Pat Toomey ise Gensler’in dijital token konusunda zor kullanarak bir regülasyon getirmek istediğini belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl