brad-garlinghouse (2)

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse şirketin halka açılması konusunda olumlu düşündüklerini ancak SEC ile olan davanın sona ermesinden sonra bu konuda adım atacaklarını söyledi.

Bir kripto para konferansında açıklamalarda bulunan Garlinghouse, halka arzın büyük ihtimalle hayata geçeceğini ancak bunun için davanın bitmesini bekleyeceklerini söyledi:

“Ripple’ın halka arzı çok büyük ihtimalle olacak. Ancak burada SEC ile olan davanın bitmesini beklemek zorundayız.”

“XRP’yi menkul kıymet olarak gören tek ülke ABD”

SEC ve Ripple arasındaki dava için de konuşan Garlinghouse, Ripple’ın, XRP ve Bitcoin’in neden SEC tarafından farklı şekilde değerlendirildiğinin açıklanması yönündeki talebinin mahkeme tarafından kabul edildiğini ve bunun sürecin ilerlemesi açısından iyi bir gelişme olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Mahkeme Ripple’ın talebini kabul etti. Biz zaten 2 ilâ 3 senedir regülasyon konusunda netlik talep ediyoruz. Bu nedenle şu an olumlu bir ilerleme dönemindeyiz. Aslında ABD, şu anda XRP’yi menkul kıymet olarak kabul eden tek ülke. Diğer ülkeler para birimi olarak görüyor.”

“MoneyGram ayrılığı darbe oldu”

Aralık ayında SEC’nin kendilrine açtığı davadan sonra MoneyGram’la olan ortaklıklarının sona ermesinin regülasyonların netleşmesinin beklenmek istenmesi olduğunu dile getiren Ripple CEO’su şu ifadeleri kullandı:

“MoneyGram ve Ripple, birkaç milyar dolarlık ODL (Talebe bağlı likidite) işlemlerini temsil eden önemli bir ortaklığa sahipti. Regülasyon konularında bir netlik elde edilinceye kadar bu ortaklığı sonlandırma kararı aldık ancak bu ayrılık tabii ki şirkete önemli bir darbe vurdu “

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl