Küresel Medya Devi Ripple Destekli Platformu Deniyor

Bünyesinde Wired, Vogue, The New Yorker, Vanity Fair, GQ ve daha birçok önemli yayın organını bulunduran küresel medya devi Conde Nast'ın Ripple destekl Coil platformunu denemeye aldığı ortaya çıktı.

ripple-xrp

144 milyondan fazla okuyucuya ulaşan ve aylık ziyaretçi sayısı 435 milyon seviyelerinde olan küresel medya devi Conde Nast, içeriklerini paraya çevirmek için Ripple destekli Coil’i denemeye aldı.

Conde Nast’ın teknoloji yayını olan Wired’ın Coil’i etkinleştirdiği belirlendi. Sistem, kullanıcıların çevrim içi içerik yaratıcılarına, yazarlara ve sanatçılara, Ripple’ın kripto parası olan XRP veya diğer kripto paralarla anlık mikro-ödemeler yapmasına izin veriyor.

Ripple topluluk üyeleri bu gelişmeyi coşkuyla karşıladı ve medya şirketinin ABD’deki markalarının çoğunun Coil’i etkinleştirdiğini keşfetti:

  • The New Yorker
  • Vanity Fair
  • Teen Vogue
  • GQ
  • Allure
  • Condé Nast Traveler
  • Architectural Digest
  • Bon Appétit

Öte yandan XRP Arcade de; Vogue, Epicurious, Glamour, Self, Pitchfork, GQ Style gibi diğer ABD merkezli Condé Nast markalarının Coil ile web üzerinden para kazandığını ortaya koydu.

Coil yaratıcılarından Niels de medya devinin platformu web sitelerinde test ettiğini doğruladı ve “Sınırlı bir test yapıyorlar. Bu yüzden şu anda ‘sadece aboneler için’ içeriğine erişim henüz yok.” dedi.

Ripple’den Coil’e 1 milyarlık hibe

Merkeziyetsiz bir web içerik platformu olan Coil, internet sitelerine yaptıkları iş üzerinde daha çok kontrol sağlamalarını ve editörlerin de hem kripto hem de fiat para olarak yaptıkları iş için ödüllendirilmelerine olanak sağlıyor. Coil ekibi yakın zamanda yeni bir WordPress eklentisi ve para platformu Uphold ile ortaklık da dahil olmak üzere bir dizi gelişmeyi duyurdu. Ripple’ın en önemli yatırımlarından biri olan Coil, 2019 yılında 1 milyar dolarlık XRP hibesi ve 4 milyon dolarlık da yatırım aldı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl