Ripple coin nedir? – Ripple coin nasıl alınır?

Ripple coin nedir? Küresel ticaret hızlı bir şekilde değişiyor. İşletmeler, günden güne artan oranda küreselleşiyor. Ödemeler için mevcut altyapı ihtiyacı karşılamak için yetersiz kalıyor. Bu noktada devreye giren Ripple, dağıtılmış finansal teknolojisiyle, bankaların şebekeler arasında gerçek zamanlı olarak uluslararası ödemeler gönderilmesi ve alınmasını sağlayan bir tür ödeme protokolü olarak karşımıza çıkıyor. Piyasa büyüklüğünde 3. sırada İlk olarak 2012 yılında piyasaya çıkan Ripple’ı Arthur Britto, David Scwartz ve Ryan Fugger geliştirdi. Ripple’ın dijital para birimi olan XRP, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un...

Ripple coin nedir? Küresel ticaret hızlı bir şekilde değişiyor. İşletmeler, günden güne artan oranda küreselleşiyor. Ödemeler için mevcut altyapı ihtiyacı karşılamak için yetersiz kalıyor. Bu noktada devreye giren Ripple, dağıtılmış finansal teknolojisiyle, bankaların şebekeler arasında gerçek zamanlı olarak uluslararası ödemeler gönderilmesi ve alınmasını sağlayan bir tür ödeme protokolü olarak karşımıza çıkıyor.

Piyasa büyüklüğünde 3. sırada

İlk olarak 2012 yılında piyasaya çıkan Ripple’ı Arthur Britto, David Scwartz ve Ryan Fugger geliştirdi. Ripple’ın dijital para birimi olan XRP, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) ardından 3. sırada yer alıyor ve 8 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip. İlerleyen zamanlarda Ripple’ın para birimi XRP ile Bitcoin’i tahtından edebileceği iddia ediliyor.

Dünya çapındaki büyük kuruluşlar Ripple kullanıyor

Dünya çapında pek çok büyük banka ve kuruluş Ripple protokolü ile çalışmaya başladı. Bunların başında UniCredit, UBS, SHRB, ATB Financial ve Santander gibi kuruluşlar geliyor. Türkiye’den ise Akbank, Ripple protokolü kullanmak için deneylere başladı.

Ripple coin nasıl alınır?

Piyasa büyüklüğü gün geçtikçe artan ve artarak değer kazanan Ripple coin nasıl alınır? Ripple’ı şu an alabileceğiniz herhangi bir Türk borsası bulunmuyor ancak global borsalardan rahatlıkla satın alabilirsiniz. Poloniex.com ve Cex.io gibi başlıca borsalardan satın almanız güvenilirlik açısından akıllıca olacaktır. Her iki siteye de üye olarak, sitedeki hesabınıza yatırdığınız Bitcoin’ler ile Ripple (XRP) satın alabilirsiniz.

Ripple satın alırken yaşadığınız güçlükler ile ilgili olarak yardıma ihtiyacınız varsa yorum bölümünden sorunuzu yöneltebilirsiniz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

9 yorums

 1. furkan Yanıtla

  hangı ulkelerin borsaları ve hangi bankalar aracılığıyla yapabiliriz isim olarak yardımcı olur musunuz

 2. Cemil ÇELİK Yanıtla

  Herhangi bir hesabım veya cüzdanım yok ancak xrp satınalmak ve saklamak istiyorum adım adım güvenli bir yol izlememe yardımcı olabilirmisiniz

 3. Veyis Yanıtla

  Ben 200 dolarla başladım şuan 2 ay geçti 65 dolar kar yaptım ve 265 dolara çıktı.kesinlikle herkese tavsiye ederim.yavaş yavaş dünyadaki bankalar ripple’ yi kabul etmeye başladı ve şuan Avrupa’da 12 banka oldu.Her banka kabul ettiğinde fiyatı fırlıyor.Fakat bozdurmak için sabırlı olmak gerekir en az 5 yıl dokunmayın o paraya ve uzun vadede aklınızın alamayacağı kadar kar yaparsınız.

  1. veyiss Yanıtla

   hangi borsa üzerinden hesap açtınız tl-usd-xrp şeklinde mi alım yaptınız?

 4. Ömer Yanıtla

  Bitturk.com da ripple işlemi var arkadaşlar oradan yapabilirsiniz.

 5. sedat Yanıtla

  bu ripple’ı hangi kaynaktan aldığımız önemlimi? yani poloniex.com dan alırsam sürekli buradan mı takip etmeliyim?

  1. Burak Köse Yanıtla

   Hayır önemli değil, herhangi bir borsadan alıp aynı borsada veya başka bir borsada kullanabilirsiniz.

 6. Erkan Yanıtla

  Verdiğiniz siteler TR dilinde hizmet sunmuyor, bu hizmeti sunabilecek bir şirket önerebilir misiniz?

  1. Burak Köse Yanıtla

   Şu an Ripple alabileceğiniz Türkçe borsa bulunmuyor ancak BTCTurk, yakın zamanda Ripple’ı sistemlerine ekleyeceklerini duyurdu.