Ripple, önemli bir Uzakdoğu anlaşmasını daha resmileştirdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan davası devam etmesine rağmen özellikle Uzakdoğu'da çok ciddi anlaşmalara imza atan hatta son olarak Japonya ve Filipinler arasındaki "Talebe göre Likidite (ODL)" koridorunu açtığını duyuran Ripple, şimdi de Güney Kore'nin ödeme hizmet sağlayıcılarından biri olan GME ile ortaklık kurdu.

ripple-xrp

Singapur’dan Endonezya’ya, Mısır’dan Dubai’ye kadar, sınırötesi ödemeler konusunda zorluk yaşayan birçok ülkede çok önemli anlaşmalara imza atan Ripple, şimdi de Güney Kore ve Tayland arasındaki ödeme işlemlerini hızlandırma amacıyla GME şirketiyle ortaklık kurdu.

Güney Kore’nin önde gelen şirketlerinden biri olan GME Remittance’ın ortaklığı, Ripple’ın bir yan kuruluşu olan SBI Ripple Asya ile kuruldu.

“Ripple ile 1-2 haftada yeni ülkelere girebiliyoruz”

GME COO’su olan Subash Chandra Poudel yağılan anlaşmayla ilgili konuşmasında, bu ortaklık sayesinde küresel çapta birçok ödeme koridoru açabileceklerini söyledi:

“Ortağımız olarak Ripple’ı seçmemizin sebebi, RippleNET ile 1-2 hafta içinde yeni ortaklarla anlaşıp yeni ülkelere giriş yapabilme olanağı elde ediyoruz. Bu durum bizim işlem sürelerimizi oldukça kısalttı ve rakiplerimiz karşısında ciddi bir avantaj elde etmemizi sağladı”

Tayland’ın en eski bankası da sisteme dahil oldu

Anlaşmanın ardından Tayland’ın en eski bankası olan ve uzun süredir de Ripple ortağı olan Siam Ticaret Bankası, GME ile teknik bağlantıyı kurarak, Güney Kore’den yapılacak ödemelere sistemini açtı.

Ripple’ın Güney Kore’de Coinone Transfer, Sentbe ve Hanpass gibi şirketlerle de bağlantıları bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl