Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple CTO’sundan Barclays’in Binance hamlesine tepki

İngiltere'nin en büyük bankalarından Barclays'in Binance hamlesi, Ripple CTO'su David Schwartz'ın da tepkisini çekti. Schwartz, "Bankalar, sizin paranızı göndermek istediğiniz yere, kendi paranızı göndermenize izin vermiyor. Finansal kurumların, müşteri taleplerini engellemeleri yasaklanmalı" dedi.

David Schwartz

Ripple‘ın teknoloji yöneticisi olan David Schwartz, İngiliz bankası Barclays’in müşterilerinin, kredi ve banka kartlarıyla Binance’e para göndermesini yasaklaması konusunda görüşlerini belirtti.

“Kendi paranızı istediğiniz yere gönderemiyorsunuz”

XRP Ledger’ın da yaratıcısı olarak bilinen Schwartz şu ifadeleri kullandı:

“Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, bankalar, sizin özel olarak paranızı göndermek istediğiniz yere, kendi paranızı göndermenize izin vermiyor ve sizin paranızı ‘güvende’ tutuyor. Öte yandan devletler de, sizin finansal aracı olmadan işlem yapmanızı da gittikçe zorlaştırıyor. Aslında nakit savaşı, insanların harcamaları üzerinde değişmez bir güç olan aracı kurumları kullanmaya zorlamak üzerinedir.”

“Finansal kurumlar da bizim istediklerimizi yapmalı”

Bir kullanıcısının, “Sen bunu değiştirebilecek güce sahip olsaydın, ne yapardın?” sorusunu da cevaplayan Ripple CTO’su şunları söyledi:

“Çok büyük bir hamle olmasa da benim yapacağım, finansal kurumların işlemleri ya da müşteri taleplerini engellemelerini yasaklamak olurdu. Eğer devlet bizi finansal kurumları kullanmayan zorluyorsa, finansal kurumları da bize hizmet etmeye zorlamalı”

“Bankanın bir suçu yok”

Tüm bu sözlerine rağmen Schwartz, bu gelişmelerde Barclays’in bir suçu olmadığını düşünüyor:

“Bu bankanın suçu değil. Zaten bu sorumluluğu almamayı seçerlerdi. Onları bu tür saçma politikaları uygulamaya iten ve zorlayan devlet”

İngiltere de Çin gibi adeta savaş açtı

Bilindiği üzere İngiltere’de de son dönemde kripto paralara karşı müthiş bir engelleme furyası oluşmuş durumda. Dev tğrev işlem borsası Bybit’le başlayan yasaklar, borsanın ülkeden ayrılmasıyla sonuçlanmıştı.

Ülkenin finansal otoritesi FCA, otobüs ve metro duraklarındaki reklamlara kadar, kripto paralarla ilgili birçok aysak getirmişti. Bu yasaklar silsilesine son olarak bankalar da eklenmişti. NatWest bankası, müşterilerinin kripto para borsalarına göndrebileceği para miktarını azalttığını açıklarken, FCA de ülkede 100’den fazla kayıt dışı kripto varlık şirketi olduğunu duyurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl