Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple CTO’sundan birleşik yan zincir önerisi

Ripple’ın teknoloji baş yöneticisi David Schwartz, XRP Ledger’a akıllı kontratların entegrasyonunu sağlamak için birleşik yan zincir önerisinde bulundu.

Schwartz, konuyla ilgili kaleme aldığı yazıda, daha önce ödemeler konusunun arka planda kalmasını istemedikleri için yan zincir geliştirmesine soğuk baktıklarını ancak DeFi sektörünün ciddi şekilde büyümesiyle bu konuda talebin arttığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Burada yapmak istediğimiz her yan zincirin, kendi blok zinciri olarak hareket etmesi. XRP Ledger’da olduğu gibi kendi defterleri ve işlemleri olacak. En önemli özelliği ise, XRP ve diğer çıkarılan token’ların bir zincirden diğer zincire geçmesine olanak tanıyan birleştirme (federasyon) sistemi olacak.”

Schwartz ayrıca, birleşik yan zincirlerin, geliştiricilerin XRP ve XRP Ledger ile etkileşime geçebilme özelliği olan kendi akıllı kontratlarını yaratmalarına izin verdiğini de söyledi ve “Bu sayede XRP Ledger, sade olmasının yanı sıra etkisini de yitirmemiş olacak” dedi.

Ripple’ın geliştirme yöneticisi Matt Hamilton da, birleşik yan zincirlerin merkez bankalarına, ana deftere bağlı kalacak şekilde kendi ağlarını oluşturma fırsatı vereceğini söyledi.

Bilindiği üzere Ripple, bu sene başında XRP Ledger’ın özel bir versiyonunu sunmak için merkez bankalarıyla iletişime geçmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl