Ripple, dava hakkındaki basın bülteninin sahte olduğunu açıkladı

Ripple, bugün hızla yayılan ve doğru olup olmadığı sorgulanan, SEC ile devam eden davanın sona erdiğine ilişkin basın bülteninin sahte olduğunu açıkladı.

Ripple şirketinden FOX muhabiri Charlie Gasparino’ya yapılan açıklamada, “Basın bülteni sahte. Bizim tarafımızdan gönderilmedi. Kaldırmak için çalışıyoruz.” denildi.

Yahoo.com üzerinde de yayımlanan sahte bültende “Debevoise&Plimpton LLP, Ripple Labs aleyhindeki davanın düştüğünü ilan etmekten memnuniyet duyar.” ifadeleri yer alıyordu. Bültenin ortaya çıkmasının ardından XRP fiyatında sınırlı da olsa hareketlilik görüldü.

Bu olay, geçtiğimiz haftalarda görülen, Walmart’ın Litecoin ödemelerini kabul edeceğinin yazıldığı ve Litecoin’in resmi Twitter hesabından da paylaşılan sahte bülteni hatırlattı. Bu haber sonrası Litecoin başta olmak üzere Bitcoin ve diğer kripto para birimleri önemli artışlar kaydetmiş, bültenin sahte olduğunun anlaşılmasının ardından da aynı şekilde düşmüşlerdi.

Ripple ile SEC arasındaki yasal mücadele, 2020 Aralık’tan beri devam ediyor. Davanın, 2022’nin ilk yarısına kadar sonuçlanması bekleniyor.

Piyasa değeriyle en büyük kripto paralardan biri olan XRP, TSİ 16.45’te 1.02 dolardan alıcı buluyor ve düne göre yüzde 9 artışla işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl