Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple dava sürecinde Nisan takvimi ve önemli tarihler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’nin Aralık ayı sonunda kayıt dışı menkul kıymet satışı nedeniyle Ripple‘a açtığı ve ilk duruşması 22 Şubat’ta görülen davada kritik tarihler yaklaşıyor. Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in avukatlarından olan James K. Filan, takvimin önemli günlerini Twitter hesabından hatırlattı.

Buna göre şirket CEO’su Garlinghouse ile yönetim kurulu başkanı Larsen’in davayı reddetme taleplerine ilişkin iddialarını sunacakları gün 12 Nisan, yani önümüzdeki pazartesi günü…

Bu tarihten tam 1 hafta sonra 19 Nisan günü ise, 10 bin kadar XRP yatırımcısının davaya müdahil olmasını talep etme hakkı tanınan avukat John Deaton, konuyla ilgili istek ve görüşlerini hakime sunacak.

22 Nisan ise SEC adına önemli bir tarih. Ripple tarafı SEC’yi, geçmişte XRP’nin menkul kıymet olmadığı konusunda borsaları uyarmamakla suçlamıştı. SEC ise hakime yazdığı mektupta böyle bir zorunlulukları olmadığını belirterek Ripple’ın kendi savunmasını yapmak yerine, kayıtsız satış konusunu başka yöne çektiğini iddia edereken, bu tür bir savunmanın yapılmasına engel getirilmesini talep etmişti.

İşte 22 Nisan tarihinde SEC bu duruma dair iddialarını hakim Torres’e sunacak.

Tarihlerin yaklaşmasıyla ciddi bir yükseliş yaşayan XRP fiyatı 1 doların da üzerine çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl