Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple CEO’su: Davayı kaybedersek başka ülkeye taşınırız

brad-garlinghouse (2)

Axios’a konuşan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin SEC ile olan davayı kaybetmesinin ABD’nin kripto para alanındaki repütasyonunu ve gücünü olumsuz etkileyeceğini söyledi.

Sürekli olarak davanın sadece Ripple’a değil, hem ABD’ye hem de kripto para evrenine zarar verdiğini belirten Garlinghouse, katıldığı bir televizyon programında, daha net ve şeffaf kripto para regülasyon kuralları talep etti.

Hatırlanacağı üzere Ripple şirketi mahkemeye resmi cevabını geçen hafta perşembe günü vermiş ve XRP’nin bir menkul kıymet olmamasından ötürü herhangi bir kayıt gerekmediğini belirtmişti. Ripple yine geçtiğimiz hafta Tetragon Financial Group’a karşı ayrı bir davayı da kazanmıştı. Varlık yönetim şirketi, SEC’nin davasından dolayı, 2019’da aldığı hisselerin Ripple tarafından geri alınmasını talep etmişti. Ancak taraflar arasındaki anlaşmanın “menkul kıymet şartı” içermesi Ripple’ın davayı kazanmasını sağladı. SEC ile süren mahkeme devam ettiği için XRP hala menkul kıymet değil.

“Bir tek ABD menkul kıymet diyor”

Birçok ülkenin XRP’yi menkul kıymet saymadığı fikrini yineleyen Garlimnghouse şu ifadeleri kullandı:

“Birleşik Krallık, Japonya, İsviçre, Singapur… Hepsi çok net şekilde XRP’nin menkul kıymet olmadığını kabul etti. Zaten bunu söyleyen dünya üzerindeki tek ülke de ABD… Bu yüzden bunun sadece ABD için değil aynı zamanda kripto para evreni için de kötü olduğunu söylüyorum.”

“ABD dışında kurarım”

Garlinghouse programın yayınlanmayan bir bölümünde ise bugün bir kripto para şirketi kursa bunu ABD’nin dışında yapacağını söyledi. Davayı kazanacaklarına olan inancını bir kez daha yineleyen Garlinghouse, herhangi bir kaybetme durumunda ise daha net ve açık regülasyonların olduğu bir ülkede yeniden sistemi oturtmaya çalışacaklarını belirtti.

Garlinghouse ayrıca bu konunun neden Amerikalıları ilgilendirdiği sorusuna da şu cevabı verdi:

“Çünkü bu ABD’nin doğasında var. İnternete olan ilgi bugün ülkenin büyük kârlar elde etmesini sağladı. Jeopolitik bir güç kazanıldı. Ancak bir sonraki jenerasyon teknolojisi olan blokzincir teknolojisinde lider konumda olmamamız ABD için iyi olmayacaktır. “

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl