Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple-SEC davasında yeni gelişme: Davaya müdahil olma talebi

ripple xrp

Ripple ve ABD menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC arasındaki davada her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Son olarak CEO Brad Garlinghouse ve kuruculardan Chris Larsen’in, kişisel banka hesaplarıyla ilgili taleplerin kaldırılması hamlesinden sonra şimdi de bir avukat 6 binden fazla XRP yatırımcısı adına davaya müdahil olma isteğinde bulundu.

John E. Deaton adında olan ve kendisinin de bir XRP yatırımcısı olduğu belirtilen avukat, onunla iletişime geçen 6 binden fazla XRP yatırımcısı adına davaya müdahil olma talebini hakim Analisa Torres’e bir mektup vasıtasıyla iletti.

“Zarar görenler seslerinin duyulmasını istiyorlar”

Mahkemeye, “özel durum sebepli müdahil olma” talebinde bulunan Deaton mektubunda, 6 binden fazla XRP yatırımcısıyla iletişim halinde olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Davaya müdahil olmak ve seslerinin duyulmasını isteyen XRP yatırımcıları, Ripple Savunması’nda referans gösterilmeyen kişilerden oluşan bir gruptur. Aslında referans gösterilmeyen milyonlarca kişi olsa da, ben 6 binden biraz fazlasıyla iletişim halindeyim ve onlar seslerinin duyulmasını istiyorlar”

Eğer hakim Torres bu başvuruyu onaylarsa XRP yatırımcıları, SEC ve Ripple arasındaki davada 3. taraf savunma grubu olarak söz alabilecekler.

15 milyar dolardan fazla kayıp…

Deaton’ın kişisel internet sitesi olan CryptoLaw’da yer alan bilgilere göre, SEC’nin Ripple’a açtığı dava ile birlikte XRP yatırımcıları toplamda 15 milyar dolardan fazla kayıp yaşadılar. Avukat bu yüzden, 1 Ocak’ta da Rhodes Island Bölge Yüksek Mahkemesi’ne, yatırımcıların uğradığı zararı azaltmak için SEC’nin şikayetinde değişikliğe gitmesini talep eden yazı yazmıştı.

5 Mart’ta ise Güney New York Bölge Mahkemesi, kendilerinin XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığıyla ilgili karar verecek tek merci olduğunu belirterek Deaton’ın bu talebini reddetti.

Deaton da daha sonra, işte bu müdahil olma talebini Torres’in başkanlık yaptığı mahkemeye sundu. Konuyla ilgili olarak Deaton şunları söyledi:

“Eğer XRP yatırımcılarının iyiliği ve kripto paraların geleceği için karar verecek yer Güney Bölge Mahkemesi ise biz de oraya başvururuz. Ripple, Larsen ve Garlinghouse şu anda SEC’nin kendilerine karşı başlattığı ve kendilerinden 1.3 milyar dolarlık tazminat talep edildiği bu saldırıya odaklanmış durumda. Benim veya diğer XRP yatırımcılarının haklarını savunmak onları işi değil. Biz XRP’leri onlardan satın almadık. Satın alırken Ripple’ın başarılı bir şirket olup olmayacağını da düşünmedik. Dolayısıyla bizim hakkımızı savunmak bizim işimiz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl