Ripple davası heyecanı, fon yatırımlarına yansıdı

Ripple davasında, sonuca yaklaşılırken XRP fonlarına para girişi hızlandı. Geçtiğimiz hafta XRP yatırım ürünlerine milyon dolarlık yatırım yapılırken Bitcoin fonlarında ise önemli miktarda çıkış görüldü.

Kripto para odaklı yatırım yönetimi şirketi CoinShares, geçtiğimiz hafta XRP yatırım ürünlerinin 1.1 milyon dolarlık giriş kaydettiğini bildirdi. Şirket analisti James Butterfill, bu fon akışını, yatırımcıların Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davanın Ripple lehine sonuçlanabileceğinden duydukları heyecan olarak nitelendirdi. XRP odaklı fonlara yatırılan para miktarı, yılın başından beri ise 11 milyon dolarlık artış yaşadı.

Yatırımcılar, büyük dikkat ve yeni yatırım çeken XRP’nin yanı sıra Solana (SOL) ve Polygon’a (MATIC) da ilgi gösterdi. Her iki projenin de şu anda piyasa değeri açısından ilk 10 kripto para arasında yer almak adına şiddetli bir rekabet içinde olduğu ifade ediliyor.

Bitcoin fonlarında önemli çıkış

Kripto paralar için bir önceki haftanın fon akışları Bitcoin ve Ether gibi daha büyük varlıklara bakıldığında, paradigmalarda bir kırılma ve duyarlılıkta belirgin bir değişimin olduğu görülüyor. Art arda yedi hafta süren pozitif girişlerin ardından, BTC odaklı yatırım fonları geçtiğimiz hafta 13.2 milyon dolarlık bir çıkış yaşadı. Bu süre zarfında, ‘Short Bitcoin’ fonlarında 7.1 milyon dolarlık çıkışlar görüldü.

Ethereum’da da durum tamamen tersine döndü ve altcoin odaklı ürünler, son zamanlardaki ilk 2.7 milyon dolarlık girişini kaydetti. Haftanın genel sonucu, hafta sonundan önce kripto odaklı ürünlerden 15.6 milyon dolar çekilmesi oldu.

Ripple Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl