Ripple davası sona yaklaşırken önemli tarihler netleşti

Ripple şirketi 21 Ekim’de uzun süredir talep edilen Hinman belgelerinin taraflarına teslim edildiğini duyurmuştu. Belgelerde, eski bir SEC görevlisi olan William Hinman’ın 2018 yılında verdiği bir konferansta Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını söylediği yer alıyordu.

Haberi veren Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty’a göre SEC’nin kurum içi e-postalarını ve Hinman’ın 2018’deki ünlü konuşmasının taslaklarını içeren belgeler kamuoyundan gizlenmeye devam ediyor.

Karar duruşması taleplerine yanıtlar için son gün 30 Kasım

Avukat James K. Filan tarafından paylaşılan güncellenmiş tarihe göre, karar duruşması taleplerine yanıtların 30 Kasım’a kadar gelmesi bekleniyor. Bu tarihe kadar tüm bilgilendirmeler tamamlanmış olacak ve Yargıç Torres’in nihai kararı beklenecek.

Yeniden düzenlenen özet karar dilekçeleri, 5 Aralık’ta kamuoyuna açıklanacak, bu da hızla yaklaşan bir diğer önemli son tarihe işaret ediyor. Cevap dilekçelerinin Hinman tarafından gönderilen e-postaları içerip içermeyeceği konusunda da bazı dedikodular var.

Ripple davasında Reaper Financial adına ‘Pro Hac Vice’ (bir kereye mahsus) olarak yer almak için başvuruda bulunan avukat Fred Rispoli, cevap dilekçelerinde e-postaları görmeyi bekliyor. Pro Hac Vice, bir eyalette veya yargı alanında ruhsatı olmayan bir avukatın belirli bir davada tek seferlik avukatlık yapmasına izin verilmesi anlamına geliyor.

Kritik tarih 31 Mart 2023

Davada bir uzlaşma olasılığına ilişkin iyimser olmak için nedenler olsa da Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bunun ancak XRP’nin menkul kıymet olmadığının kabul edilmesi halinde mümkün olacağını belirtti. Garlinghouse davanın 2023 yılının ilk yarısında sonuçlanmasını bekliyor.

Eski federal savcı ve şu anki savunma avukatı James K. Filan, Bölge Yargıcı Torres’in 31 Mart 2023 tarihinde ya da öncesinde hem bilirkişi taleplerini hem de karar duruşması taleplerini aynı anda karara bağlayacağını öngörüyor.

Ripple Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl