Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple davasında yeni önemli gün 15 Temmuz

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında Aralık 2020’den beri devam eden dava sürecinde yeni önemli tarih 15 Temmuz oldu.

Ripple avukatı James K. Filan’ın aktardığına göre mahkeme, 15 Temmuz Perşembe günü telefon yoluyla konferans gerçekleştirme kararı verdi. Davalı, davacı taraf ve mahkeme heyeti, Ripple’ın SEC’nin eski üst düzey yetkililerinden William Hinman’ın mahkemeye çağrılması isteğinin ardından SEC’den gelen red talebini görüşecekler.

Ripple, geçen ay Hinman’a yeminli ifade verdirerek onu sorgulamak istemişti. SEC de bu talebe, Hinman’ın ifadeye çağrılmasının yasaya aykırı olduğunu savunarak karşı çıkmıştı. Son kararı yargıç verecekti.

Ripple şirketi, SEC’nin üçüncü taraflarla iletişimleri ve kurumun kripto para birimlerinin düzenlenmesi hakkındaki politikası ya da Hinman’ın bu konuyla ilgili 2018’deki ses getiren konuşmasından ötürü eski SEC yetkilisinin bilgileri ilk elden verebilecek bir kişi olduğunu öne sürüyor.

SEC, Aralık ayında Ripple ve iki yöneticisine karşı, 1.3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satmak suçlamasıyla dava açmıştı. Davanın ardından XRP fiyatı, sert şekilde düşerken fiyat üzerindeki bu etki, tüm kripto paraların yükseldiği dönemde de devam etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl