Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple davasını izleyen avukat, anlaşma sağlanırsa olabilecekleri anlattı

ripple-xrp

Ripple ve SEC arasındaki davayı yakından takip eden ve düzenli olarak hem Youtube hem de Twitter hesabından davayla ilgili bilgiler veren avukat Jeremy Hogan, tarafların bir anlaşma sağlayabileceğini ve bu anlaşma sonunda XRP’nin “kasasında” tuttuğu token’ları çıkararak ödeme yapmak zorunda kalabileceğini belirterek, “Bu durum XRP’de bir arz tıkanıklığına sebep olabilir” dedi.

“Ripple ceza ödemek zorunda kalabilir”

Kripto paralarla ilgili bir hukuk uzmanı olan avukat Jeremy Hogan, Ripple ve SEC arasındaki davadaki gidişatı yorumladı. Tarafların anlaşma sağlayarak mahkemeyi sonlandırma senaryosunun da ciddi şekilde konuşulduğunu belirten Hogan, bu durumun XRP’ye olan muhtemel etkilerinden bahsetti:

“Tarafların anlaşması durumunda, Ripple’ın bir ceza ödemek zorunda kalacağına inanıyorum. Ancak ceza dava öncesindeki dönemlerle sınırlı olacaktır. Şirket kârlarının alıcılara dağıtılması gibi bir durumun söz konusu olacağını düşünmüyorum çünkü bunların dağıtımının nasıl yapılacağını bulmak neredeyse imkansız. Bu yüzden anlaşma, Ripple’ın “emanet kasasından” satmak için çıkardığı XRP’lere sınırlama getirilmesi maddesini içerebilir”

“Arzda tıkanıklık olabilir”

Hogan, tarafların anlaşması durumunda ayrıca, Ripple’ın özel müşteri ve şirketlere satacağı XRP’lere de sınırlama getirilebileceğini ve bunun bir arz tıkanıklığına sebep olabileceğini belirtti:

“Bu durum XRP’lerin piyasaya akışını yavaşlatacak ya da sınırlandıracaktır. Böylece kurumsal şirketlere yapılan satışlar belki 6 ay, belki de bir yıllık bir süre için herkese açık olan borsalara konulamayacaktır. Bu tür bir anlaşma ilerleyen yıllarda da XRP’nin piyasaya olan akışında tıkanıklık yaratacaktır. ”

Anlaşma sağlanırsa Ripple onaylanmış olur”

Hogan tarafların anlaşması durumunda ise Ripple’ın SEC tarafından onaylanan ilk kripto para şirketi olacağını söyledi:

“Anlaşma, menkul kıymet ihlalleri ve diğer konularda XRP’nin önünü açacaktır. Ripple da, SEC tarafından onaylanan ilk kripto para şirketi olur ve artık soruşturulamayacak bir konuma gelir”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl