1.5 yıldır ilk defa: XRP’de “Death Cross” devrede

XRP fiyat grafiğinde, 50 günlüğün 200 günlüğü kesmesi ile beraber 2018 yılının Nisan ayından bu yana ilk defa Death Cross görüldü.

XRP’de birkaç gündür düşüş eğiliminin sürmesiyle uzun vadeli bir fiyat göstergesi, bir yıldan daha uzun bir süredir ilk defa düşüşe işaret ediyor.

Piyasa kapitalizasyonu ile en büyük üçüncü kripto para olan XRP, Bitfinex üzerinde TSİ 00.15’te 0.2955 dolardan alınıp satılıyor.

Bununla beraber, daha önemlisi, 50 günlük hareketli ortalama (MA), 200 günlük hareketli ortalamayı (MA) aşağı yönlü kesti. “Death cross” denen bu durum, 2018 yılının Nisan ayından beri ilk kez görülüyor.

Teknik analiz teorisinde Death Cross, büyük bir satış dalgasının işareti olarak değerlendiriliyor ancak daha önce ters gösterge olarak çalıştı. 2018 yılının Nisan ayındaki Death Cross’un ardından XRP, kısa vadede yaklaşık iki kat artmıştı fakat uzun vadede yine önemli ölçüde düşmüştü.

CoinDesk analisti Omkar Godbole, XRP’nin 25 Nisan’daki en düşük seviye olan 0.2825 doların altına düşebileceğini ve bu gerçekleşirse 0.25 dolara kadar geri çekilme olabileceğini ifade ediyor. Godbole’a göre eğer fiyatlar 0.34097 doların üzerine çıkarsa kısa vadeli görünüm yükseliş eğilimine dönecek.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl