Ripple, eski Facebook yöneticisini ekibine dahil etti

Ripple, eski Facebook çalışanı Kahina Van Dyke'ı iş ve kurumsal gelişimden sorumlu yeni başkan yardımcısı olarak işe aldığını bildirdi.

Piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP’nin arkasındaki şirket Ripple, eski Facebook çalışanı Kahina Van Dyke’ı iş ve kurumsal gelişimden sorumlu yeni başkan yardımcısı olarak işe aldı.

Yeni göreviyle Van Dyke, Ripple’a uluslararası finansal hizmetler için stratejik ortaklıklar sağlamaktan sorumlu olacak ve uluslararası ödemeler için yeni bir küresel teknoloji çözümünün geliştirilmesine odaklanacak.

Yapılan basın açıklamasında Van Dyke, Blockchain’le sınır ötesi ödemelerdeki problemleri ortadan kaldırmak için Ripple’a katıldığını söyledi.

Ripple’ın yeni elemanı, yaklaşık 40 yıl önce inşa edilen mevcut küresel ödeme sisteminin artık günümüzün iş gereksinimlerini karşılamadığını söyledi.

Bankacılık ve fintech sektöründe 20 yıldan fazla deneyime sahip olan Van Dyke, Mastercard ve Facebook’ta önemli görevler üstlenmişti. LinkedIn profiline göre Van Dyke, iki yıldan fazla bir süre boyunca Facebook’ta Finansal Hizmetler ve Ödeme Ortaklıkları Küresel Direktörü olarak görev yaptı. Ayrıca Facebook’ta çalışırken Citibank, PayPal, Visa, Western Union ve diğer büyük şirketler ile ortaklıklar kurarak 50’den fazla ülkeye finansal çözümler sağladı.

Haziran ayında Ripple’ın baş kriptografı David Schwartz, düşük ölçeklenebilirlik ve gizlilik sorunlarını gerekçe göstererek bankaların uluslararası ödemelerde kripto paraların temelini oluşturan Blockchain teknolojisini kullanma olasılığının düşük olduğunu iddia etmişti.

→ BLOCKCHAİN, BİRKAÇ YIL İÇİNDE YALNIZCA TELEKOMDA 1 MİLYAR DOLARA ULAŞACAK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl