Ripple CEO’su Garlinghouse: Bu dava için 200 milyon dolar harcamış olacağız

XRP ihraççısı şirket Ripple'ın CEO'su Brad Garlinghouse, SEC ile yaklaşık 2.5 yıldır devam eden mahkeme konusunda önemli bir detay verdi ve davanın kendilerine toplamda 200 milyon dolara mâl olacağını belirtti.

brad-garlinghouse (2)

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong’un da katıldığı ve önemli açıklamalar yaptığı Dubai Fintech Zirvesi’nin bir başka önemli konuğu da, Ripple şirketi CEO’su Brad Garlinghouse’du.

Zirve esnasında ABD medyasından CNBC’nin sorularını yanıtlayan Garlinghouse, devam eden SEC davasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“200 milyon dolara mâl olacak”

Menkul kıymet davasının sona ermesiyle birlikte ceplerinden çıkacak olan rakamın 200 milyon doları bulacağını ifade eden Garlinghouse şunları söyledi:

“Bunu ilk kez böyle bir ortamda paylaşıyor olacağım. SEC davasının bitmesiyle birlikte, ilk günden beri söylediğim
bu mantıksız mahkeme için harcadığımız rakam 200 milyon doları bulmuş olacak”

“%75’ine emtia diyordu, SEC başkanı olunca değişti”

SEC başkanı Gary Gensler hakkında da sert ifadeler kullanan Garlinghouse, Gensler’ın MIT’de ders verdiği dönemi hatırlattı:

“Şu anda SEC’nin başında olan kişi, MIT’de profesör olduğu dönemde kripto paraların %75’inin emtia olduğunu söylüyordu. Şimdi ise SEC başkanı oldu ve neredeyse hepsinin yatırım sözleşmesi olduğunu belirtiyor. Çünkü daha fazla güç istiyor. Bu gücü elde etmek için ABD’de büyüyecek olan bu ekonominin önüne geçiyor”

Bilindiği üzere SEC, 2020 yılının aralık atında Ripple şirketi, onun CEO’su Garlinghouse ve CTO Chris Larsen’in menkul kıymet kanununu ihlal ettiğini iddia ederek dava açmıştı. 3 seneye yakın bir süredir devam eden dava hala sonuçlanmış değil.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl