Güney Kore’deki Ripple çılgınlığı fiyatı 2 Dolar’a taşıdı

Ripple, bugün kısa bir süre 73 milyar Dolar’lık bir piyasa hacmine ulaşarak Ethereum‘u geçti ve Bitcoin‘in ardından en büyük dijital para birimi halini aldı. Güney Kore’de Ripple çılgınlığı Ripple, Ethereum’u bu sene geride bırakan ikinci dijital para oldu. SegWit2x güncellemesinin iptal edildiği Kasım ayında Bitcoin Cash, Ethereum’u geçmiş ve Bitcoin’in ardından ikinci sırada yer almıştı. Güney Kore’deki Ripple talebi, bugün had safhaya ulaştı. Bu talep, Ripple’ın yükselişine adeta yakıt ikmali oldu. Ripple’ın son 24 saatteki hacminin yüzde 40’ı Güney Kore’de...

Ripple, bugün kısa bir süre 73 milyar Dolar’lık bir piyasa hacmine ulaşarak Ethereum‘u geçti ve Bitcoin‘in ardından en büyük dijital para birimi halini aldı.

Güney Kore’de Ripple çılgınlığı

Ripple, Ethereum’u bu sene geride bırakan ikinci dijital para oldu. SegWit2x güncellemesinin iptal edildiği Kasım ayında Bitcoin Cash, Ethereum’u geçmiş ve Bitcoin’in ardından ikinci sırada yer almıştı.

Güney Kore’deki Ripple talebi, bugün had safhaya ulaştı. Bu talep, Ripple’ın yükselişine adeta yakıt ikmali oldu.

Ripple’ın son 24 saatteki hacminin yüzde 40’ı Güney Kore’de gerçekleşti. Güney Kore menşeili Bithumb borsasında fiyat 2$’ı aştı.

Talep, Güney Kore’nin yanı sıra Japonya’da da yükseldi. Analistler bu yükselişi Ripple’ın ana yatırımcılarından SBI Holdings’in Güney Koreli holdingler tarafından yönetilen Japon bankalarla yapılan ortaklığa bağlıyor.

FOMO hareketi mi?

Güney Koreli dijital para borsası Korbit’in CEO’su Tony Lyu, bu fiyat hareketini FOMO’nun (Fear of missing out, kaçırma korkusu) tetiklediği ihtimalinden endişelendiğini söyledi. Güney Kore’de benzer bir hareket geçtiğimiz ay Bitcoin Cash için olmuştu. Bitcoin Cash’in fiyatı yerel piyasada 3700$’a kadar yükselmişti. Güney Koreli yatırımcıların ana odağı bu ay Ripple oldu.

Ripple’daki artış sürdürülebilir mi?

İsveç bankası SEB, Ripple ağını kullanarak bu yıl 180 milyon Dolar para transferi gerçekleştirdiğini duyurmuştu. Gözde dijital para birimi, bankalarla birlikte işbirliklerini genişletir ve yeni ortaklıklar kurmayı sürdürürse daha yüksek piyasa değerlerine ulaşabilir.

Ripple’ın bu yükselişi devam edebilecek mi? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden paylaşın.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

5 yorums

 1. barbarossa Yanıtla

  rippleda kolay ödeme sistemini tüm bankalar anlar ve kullanırsa ripple ı kimse tutamaz. örnegin türkiyede bir banka düşünün bu bankanın hemen yanında bir banka daha olsun bu 2 banka arasında dolar üzerinden bir transfer yapılacagı zaman önce bu para amerikaya gidecek ve amerikadan onay alacak ve baya bir miktar kesinti olacak. ama ripple kullanılırsa tüm bu külfet ortadan kalkacak ve ufak bir komisyonla bütün transferler gercekleşecek ve abd nin de para konusundaki hükümdarlıgı da sona erip dolar eriyip gidecek. bence herkes ripple almalı

 2. tempo Yanıtla

  daha fazla banka buna geçecektir, şu anda daha hızlı bir algoritma yok duyduğum kadarıyla

 3. Rıdvan Yanıtla

  Yaklasik bir ay evvel almak istedim ama bir turlu hesabi tam ayarlayamadim. Ripple dikkatimi ilk cektiginde yaklasik 70 kuruş idi an itibariyle 8 lira civarinda. Gatehub Poloniex ikilisinden hangisi iyi sizce ?? Birde hesaba para yatirirken dogrudan kart ile odeme mumkun oluyor mu ? Tecrubeli kimse varsa lutfen yardimci olabilir mi ?? Ayrıca Ripple bitcoin i dahi gececektir. Hizli islemden dolayi millet Ripple a yoneldi.

 4. MilyonerTR Yanıtla

  Ripple Artacaktır Bundan herkes emin olabilir. 24 Bin adet aldım paramı 4 kat katladım halende katlıyorum.

 5. Tunahan Yanıtla

  0.90 kuruşken adına okuduğum makaleler sayesinde kenara 5000 ripple koymuştum. Yükselişi sevindiriyor ve arkasının gelmesini temenni ediyorum.