Hacimleri her gün artıyor: 10 şirket aktif olarak XRP kullanıyor

Ripple'ın küresel bankacılık sorumlusu Marjan Delattine'ye göre şu anda 10 şirket, XRP'yi aktif olarak kullanıyor ve hacimler her gün artıyor.

Ripple’ın üst düzey yöneticilerinden Marjan Delattine, şu anda Ripple‘ın XRP’nin kullanımının zorunlu olduğu xRapid ürününü 10 finans kuruluşunun kullandığını doğruladı. Açıklamayı Paris Blockchain Haftası zirvesinde yapan Delattine, bu 10 şirketin XRP’yi aktif bir şekilde kullandığını ve hacimlerinin her gün arttığını ifade etti.

Son verilere göre xRapid’in günlük hacimleri ortalama olarak 100 bin doların bir miktar altında seyrediyor. Bu verinin yılın başından bu yana önemli ve istikrarlı bir büyüme gösterdiği ifade ediliyor.

Ripple, xRapid’i geçtiğimiz yılın Ekim ayında piyasaya sürmüştü. Şu ana kadar toplamda 13 şirket, gelecekte xRapid’i kullanmayı planladıklarını veya halihazırda kullandıklarını açıkladı. Bu şirketler arasında Cuallix, Mercury FX, Catalyst, SBI Virtual Currencies, IDT, Viamericas, SendFriend, Bitrue, Bittrex, Bitstamp, Coins.ph ve Euro Exim Bank yer alıyor.

Yaklaşık 13 milyar dolarlık piyasa kapitalizasyonu ile en büyük üçüncü kripto para olan XRP, 0.31 dolardan işlem görüyor. Kripto para, Ocak 2018’de zirveye ulaştığında fiyatı 3.83 dolardı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl