Ripple’da büyük hareketlilik: 1 milyar dolarlık transfer

Piyasa kapitalizasyonu ile en büyük ikinci dijital para olan XRP'nin blok zincirindeki hareketlilik dikkat çekti. Dakikalar içinde 1 milyar doları aşan miktarda XRP taşındı.

Bugün akşam saatlerinde XRP blok zincirindeki hareketlilik dikkat çekti. Akşam saatlerine doğru art arda 9 farklı işlem gerçekleştirildi. Bu işlemlerde toplamda 1 milyar doların üzerinde değere sahip milyarlarca XRP cüzdanlar arasında taşındı.

Bu hareketlerin arkasında ne olduğunu bilmek çok zor. Ripple’dan herhangi bir yetkili konuyla ilgili olarak bir açıklamada bulunmadı. Spekülasyonlara kulak verilirse bu hareketlerin iki nedeni olabilir. Ya büyük bir kurum XRP satın alıyor ya da Ripple biraz para ihtiyaç duyduğundan dolayı varlıklarının büyük bir kısmını satıyor.

Ripple, XRP’lerin yüzde 60’ını elinde bulundurması nedeniyle eleştiriliyor. Bu durum, şirketin XRP’nin fiyatını belirleme üzerinde büyük etki sahibi olabileceği anlamına geliyor. Ripple, bunun yaratacağı endişelerin önüne geçmek için 55 milyar adet XRP’yi bulan kendi varlıklarını kilitli cüzdanlarda tutmaya karar vermişti.

Şu anda piyasa kapitalizasyonu ile en büyük ikinci dijital para konumunda olan XRP, 0,36 dolardan el değiştiriyor. Dijital para, zirve seviyesinde yaklaşık 4 dolardan alınıp satılmıştı.

→ KORKULAN SENARYO: BITMAIN MADENCİLİK FAALİYETLERİNİ DURDURURSA NE OLUR?

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl