tipobet

Ripple tabanlı yeni para transferi servisi piyasaya sürülüyor

İki büyük finans kuruluşu arasında gerçekleşecek ve Japonya ile Vietnam'ı kapsayan Ripple destekli yeni bir para transferi koridoru açılıyor.

Japon finans devi SBI Holdings’in iştirakleri olan SBI Ripple Asia ve SBI Remit, Japonya ile Vietnam arasında yeni bir ödeme servisi açıyor.

Yeni para transferi platformu, Ripple’ın RippleNet ağı üzerinde çalışacak ve Vietnamlı bir finans kuruluşu olan Tien Phong Commercial Joint Stock Bank ile gerçekleştirilecek.

SBI Group tarafından paylaşılan basın açıklamasına göre, SBI Holdings CEO’su ve Ripple yönetim kurulu üyesi Yoshitaka Kitao, gelecekte kripto varlıklardan faydalanan yeni para transferi servisleri oluşturulacağını söyledi. Kitao, açıklamasında Japonya ile Vietnam arasındaki bu yeni koridorda XRP kullanılıp kullanılmayacağını özel olarak belirtmedi.

Kitao, “Gelişen Vietnam ekonomisi, dünyadaki en cazip pazarlardan biri. SBI Group’un 2009’da yatırım yaptığı ve yüzde 19.9’una sahip olduğu TPBank, en son teknolojilerden aktif bir şekilde faydalanarak düzenli bir kredi birikimi ve ödeme servisleri gibi faiz dışı gelirler elde etti. RippleNet, şirketi rakiplerinden daha da farklılaştıracak ve ayrıca gelecekte kripto varlıkların dahil olduğu başka para transferi servisleri de geliştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Japonya’daki Vietnamlıların sayısının son 5 yılda dörde katlandığı belirtiliyor.

Tien Phong Bank CEO’su Nguyen Hung ise “Sınır ötesi para transferlerinde Blockchain teknolojisinin uygulanması üzerine gerçekleştirdiğimiz Ripple Asia ile iş birliğimiz müşteri deneyimimizi geliştirmede önemli bir dönüm noktası. Bu iş birliği, uluslararası para transferlerini hiç olmadığı kadar hızlı, kullanışlı ve güvenli hale getiriyor.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun